اخبار

مسئولین موسسه خیریه ASB ، یک روز از اقامت خود در کشورمان را بدیدار از خانواده بزرگ کهریزک اختصاص دادند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ تنی چند از مسئولین موسسه خیریه ASB که در اقامتی 5 روزه میهمان سازمان بهزیستی کشور بوده و در حال تعامل و تبادل اطلاعات بسر می برند ، یک روز از حضور خود در میهن عزیزمان را به دیدار از آسایشگاه خیریه کهریزک اختصاص دادند.

خانمها استینا اشتاین گربر مدیر هماهنگی ASB در ده کشور اروپایی و اشتفی رایکه استاد دانشگاه و مدیر یکی از مراکز بزرگ نگهداری سالمندان و معلولین در کشور آلمان و دکتر عباس جلیل وند مدیر بخشی از موسسه ASB ، از جمله میهمانانی بودند که نحوه نگهداری ، توانبخشی و درمان مددجویان در کهریزک را از نزدیک نظاره گر شدند.

این میهمانان همچنین در نشستی مشترک با مسئولین سازمان بهزیستی کشور و مدیران آسایشگاه  خیریه کهریزک ، به گفتگو و تبادل اطلاعات پرداختند.

استینا اشتاین برگر در بخشی از سخنان خود ، حضور در مجموعه کهریزک و آشنایی با این نماد خیریه در ایران را شانسی بزرگ برای خود و همکارانش عنوان کرد.

اشتاین برگر یاد آور شد:

در روزهای اقامت خود در ایران ، از چندین مرکز خصوصی و دولتی در چند شهر دیدار داشته ، خصوصیات بارزی از جمله وسعت و پهنای خدمت در کهریزک را تنها مختص این سازمان یافته است.

اشتفی رایکه استاد دانشگاه از کشور آلمان نیز به برنامه های متنوع آموزشی و نگهداری در ایران اشاره و تأکید کرد:

در دوره های آموزشی کوتاه مدت در ایران ، با کارشناسانی مواجه بودیم که معلومات و تجربیات بالایی در پرستاری و اصول مراقبتی از سالمندان و معلولین داشتند که باعث خرسندی است.

رایکه با تشکر از میهمان نوازی همکاران ایرانی خود ، برای تبادل اطلاعات و تجربیات میان کارشناسان آلمانی و همتایان ایرانی در برنامه ریزی های منظم و مستمر ، اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است موسسه خیریه ASB در کشور آلمان بیش از 000/200/1عضو دارد.

این موسسه در 37 کشور جهان فعالیت می کند و در 10 کشور اروپایی ، دفتر مرکزی دارد.

ASB علاوه بر فعالیت در زمینه نگهداری از سالمندان و معلولین ، در ارتباط با حوادث غیر مترقبه از جمله بلایای طبیعی ، سیل و زلزله و … فعالیت گسترده بین المللی دارد.

Leave a Reply