اخبار

پوریا شکیبایی فرزند برومند زنده یاد خسرو شکیبایی، با حضور در جمع سالمندان ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک؛ بارها نام و اعتبار پدر را از زبان سپیدمویان جامعه به نیکی شنید.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ پوریا شکیبایی، یادگار زنده یاد خسرو شکیبایی- هنرمند نام آشنای ایران زمین- از انتقال حس همبستگی میان کارکنان و سالمندان کهریزک به نیکی یاد کرد.

وی همچنین از اینکه بارها نام پدر و خاطرات درخشان بازیگری وی را از زبان مادربزرگها و پدربزرگهای کهریزکی شنید،ابراز احساسات پاک این عزیزان را برای خویش باعث مباهات دانست.

پوریا شکیبایی در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار کهریزک، خطاب به آحاد جامعه بویژه دوستداران هنر گفت:

باید به کهریزک بیایید تا فرهنگ انتقال حس همبستگی میان کارکنان و سالمندان را بصورت عملی تجربه کنید. رنگ ورخسار سالمندان و رفتارهای آنان به ما می گوید خنده ای که بر لبان اینان نشسته، نشان از آنست که دیگر خود را تنها و بدور از جامعه نمی دانند، بلکه کارکنان اینجا را به عنوان فرزندان و حامیان خود پذیرفته اند و در کنار آنان به آرامش خانوادگی رسیده اند.

پوریا در ادامه نیز گفت:

گرچه افسوس می­خورم و تأکید دارم که جای هر سالمندی، تنها و تنها باید در خانواده خود باشد، اما حالا که به هر دلیلی خانه و خانواده ای نیست، پس باید همان حس و حال خانواده را نیز در بین آنان ایجاد و شکوفا کرد تا همه حال و روز خوشی داشته باشند.

پوریا با تحسین هنرمندان کهریزکی بویژه جوانان خلاق و معلول این مرکز نیز گفت:

ترجیح می دهم از اندوخته اندکی که در زمینه هنر و تئاتر در زندگی بهره مند هستم، به دوستان خوبم که بر روی صندلی های چرخدار خود حرکت می کنند و بدنبال یافتن راههایی معتبر برای زندگی کردن هستند، هزینه نمایم.

پوریا شکیبایی با فراخوان عمومی برای خدمت به کهریزک و اهالی ساکن در آن، خطاب به عموم افراد جامعه گفت:

می توانیم هریک از ما سهمی در انسان بودن و انسانیت را در اماکنی همچون کهریزک بر جان و دل بخریم. پذیرای بخشی هرچند کوچک از زندگی محرومین بدور از خانه خود باشیم و به راهی برویم که شایسته آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید