اخبار

آسایشگاه خیریه کهریزک با دارا بودن واحدهای فعال بطور شبانه روزی سعی در خدمت رسانی به ۱۷۵۰ نفر از اقشار بی سرپرست و بی بضاعت  تحت حمایت دارد. یکی از این واحدها آشپزخانه می باشد که روزانه برای نزدیک به ۳۰۰۰ نفر از معلولان، سالمندان، بیماران مبتلا به ام.اس، کارگران داخلی، بیمارستان جواد الائمه و … وعده غذایی تدارک می بیند.

با توجه به طیف وسیع افرادی که در این مرکز نگهداری و مراقبت می شوند، تنوع در طبخ غذاها یکی از ویژگی های این قسمت است که با کوشایی افراد شاغل در این قسمت امکانپذیر است. علاوه بر غذاهای رژیمی برای افراد مبتلا به دیابت، فشارخون، چربی و … نزدیک به ۲۰۰ نفر از سالخوردگان نیز مشکل بلع دارند که تنها  راه غذا دادن به آنها بصورت گاواژ یا اصطلاحا دهنی است. عمده غذای طبخ شده در این مرکز انواع خورشت ها، مرغ، کباب ، آش وسوپ می­باشد که با ذوق و سلیقه ایرانی و با کمک مواد با کیفیت علاوه بر طعم مطبوع، کمک به سلامتی و ارتقا سطح کیفی زندگی افراد نیز میکند.

در این میان نوعدوستی ارگان ها و مراکز حامی در تهیه و تامین بخشی از مواد اولیه مواد مصرفی آشپزخانه و به حداقل رساندن این دست مواد، به کمک خدمتگزاران موسسه آمده و دست یاری گر خود را دریغ نکردند.

مجتمع غذایی گلها که در زمینه تولید انواع محصولات فرآوری شده مانند غلات، حبوبات، ادویه جات و چاشنی ها و … فعالیت میکند با دارا بودن عنوان سفیر غذای سالم ؛ از جمله حامیان موسسه خیریه کهریزک است که در تامین برخی از حبوبات پرمصرف، آسایشگاه را یاری رسانده است. شرکت گلها  با دارا بودن نزدیک به هزار نفر از پرسنل موظف، نگاه معطوف خداوند را عامل این همت و یاریگری می داند. دکتر مهدی تفرشی، مدیر عامل این مجموعه با تاکید بر بازدید و دیدار از توانخواهان، لبخند و رضایت از سر شوقی که بر چهره فرتوت اما مهربان سالمندان نقش بسته را مدیون عشقی میداند که معتقد است تنها در لحظه دیدار اتفاق میفتد. اهداف موسسه تنها با گامهای استوار خدمتگزاران و دعوت و تعامل با شرکتهای دارویی، غذایی، خدماتی و …  امکانپذیر است. با در نظرگرفتن عجین شدن جوانان با فناوری و دوری از سنتها، گلهای جوانی از جنس شرکت گلها هستند که در کمک به مجموعه مردمی کهریزک ثابت قدم هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید