اخبار

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، گروه های نیکوکاری را مظهر و نماد عشق و وفاداری به این مجموعه خیریه دانست که توانسته اند در طول 47 سال گذشته ، همواره زندگی بخش سالمندان و معلولین این خانه بزرگ باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ در نشست مشترک سرگروه های نیکوکاری با مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک بر تداوم خدمات رسانی به معلولین و سالمندان تحت پوشش تأکیدی دوباره شد.

در ابتدای این نشست ، هر یک از سرگروه های نیکوکاری به  بیان دغدغه های گروه های خود پرداختند ، دغدغه هایی که جملگی یک معنا و مفهوم واحد داشت و آن تسهیل زندگی بخشی به جمعیت هدف کهریزک بود.

بر شماری ملزومات مورد نیاز جهت بهداشت فردی مددجویان ، تأکید بر بهداشت عمومی بخشهای بستری ، نیاز به آموزش نیکوکارانی که بتازگی به جمع گروه های نیکوکاری پیوسته اند ، درخواست برای صدور قبض جلب مشارکتهای مردمی ، اطلاع رسانی بهتر در تهیه نیازهای اولیه و نیز رضایتمندی بیشتر مددجویان از محل زندگی خود ، از جمله دغدغه هایی بود که توسط این بلند نظران جامعه مطرح شد.

در این دیدار ، محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تقدیر از حضور همیشگی گروه های نیکوکاری در این مجموعه خیریه گفت :

امروزه هر آنچه در کهریزک دیده می شود ، مرهون خدمات انسانهایی است که می دانند باید در زندگی کسانی که توانی برای اداره امور خود ندارند ، سهیم و دخیل باشند.

صوفی نژاد تصریح کرد : عزت و آبروی کهریزک تنها و تنها با همت عالی افرادی چون شما بوجود آمده ، هر چه بر تعداد یاران مهربان و وفادار افزوده شود ، به همان میزان کهریزک عزتمندتر خواهد شد. این شما هستید که کهریزک را به مردم معرفی می کنید ، مسیر خدمت رسانی به بیماران نیازمند را به دیگران می آموزید و تلاش دارید افراد بیشتری را با خود راهی این مجموعه خیریه کنید تا شرایط هر روز بهتر از قبل شود.

وی خاطر نشان کرد: همه گروه های نیکوکاری مظهر عشق و وفاداری به کهریزک هستند ، مجموعه ای که با نیت خدمت به ناتوانان جامعه بنا گردیده ، معرفت و انسانیت ، گذشت و دگرخواهی خیرین توانسته است 47 سال در تداوم خدمات انساندوستانه موفق عمل نماید.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود و بالا رفتن هزینه های زندگی و خدمت رسانی به مددجویان نیز گفت : مشکلات فراوان است ، در تأمین بسیاری از ملزومات نیاز مبرم به مساعدت بیشتر و بهتر داریم اما همچنان امیدواریم که بتوانیم با مساعدت خیرین و توانمندان جامعه به فعالیت های موجود در کهریزک لطمه ای وارد نشود و فردایی روشن در انتظار همه معلولین و سالمندانی باشد که وابستگی کامل به این مرکز خیریه دارند.

فعالیت های گروه های نیکوکاری ، قدمتی طولانی و به اندازه عمر پر برکت کهریزک دارد . هسته اولیه تشکیل گروه بانوان نیکوکار با جمع محدودی از این بلند نظران جامعه درحسینیه قندهاری های شمیران آغاز گردید و به مرور با گسترش فعالیت های کهریزک بر جمعیت آنان نیز افزوده شد ، امروزه بیش از دو هزار نفر از آقایان و بانوان در گروه های مختلف نیکوکاری ، رسالت خدمات داوطلبانه بر کهریزک را عهده دار هستند . مساعدت در نظافت فردی و بهداشت عمومی مددجویان ، کمک های نقدی و غیر نقدی ، معرفی کهریزک به اقشار مختلف مردمی و هدایت کمک های انساندوستانه از جمله اموری است که گروه های نیکوکاری ، وظیفه افتخاری آن را با جان و دل عهده دار بوده و هستند.

دیدگاهتان را بنویسید