اخبار

به همت واحد مددکاری و با حضور خانواده های بیماران مبتلا به ام اس ، راهکارهای مختلف برای بهبود وضعیت زندگی این بیماران رنجور ساکن در ساختمان گل یاس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ افزایش امید به زندگی و ایجاد نشاط و شادابی ، از جمله راهکارهایی است که می تواند عزیزان مبتلا به بیماری ام اس را در برابر عوارض ناشی از این بیماری ، مصون تر نماید.

همچنین شنیدن مشکلات مختلف این عزیزان از زبان خانواده های آنان از جمله مناسب ترین راهکارهای موجود در برقراری ارتباط موثر تر با مسئولین و دست اندر کاران خدمت به آنان است.

معصومه جعفری راد ، مدیر امور اجتماعی آسایشگاه با بیان این مطلب ، خاطرنشان کرد:

با استقبال گسترده ای از طرف خانواده های عزیزانمان در ساختمان گل یاس – محل زندگی بیماران مبتلا به ام اس ، مواجه شدیم که دعوت ما را پاسخگو شدند.

جعفری افزود:

از این بزرگواران خواستیم هر آنچه که در ذهن دارند و کمک می کند تا بتوانیم خدمات موثرتری را برای بیماران مبتلا به ام اس به انجام رسانیم ، اعلام نمایند. همچنین برقراری ارتباطات بیشتر خانواده ها با مسئولین آسایشگاه به ویژه مددکاران و مدیران پرستاری را به میهمانان خود یاد آور شدیم.

جعفری با برشماری برخی از خواسته های معقول خانواده های این بیماران تصریح کرد:

از آنجائیکه عزیزان مددجوی ما بیشترین زمان را در طول سال ساکن آسایشگاه هستند و گاهی نیز توسط خانواده های خویش به مرخصی های کوتاه مدت می روند ، نیازمند داشتن اطلاعات موثقی بوده تا همان خدمات آسایشگاهی را در منازل خود به بیمار انشان ارائه نمایند..

معصومه جعفری همچنین با مثبت ارزیابی کردن این تعاملات ، افزود:

از خانواده های عزیزانمان که ساکن بخش گل یاس هستند ، دعوت کردیم که بیشتر به دیدار بستگان خود بیایند تا ارتباطات عاطفی با آنان همچنان پر رنگ تر بماند . استفاده از مرخصی های کوتاه مدت مداوم تر را نیز توصیه نمودیم که می تواند نقشی تأثیر گذار در آرامش آنان داشته باشد ضمن آنکه مهم ترین مسئله قابل پیگیری یعنی بحث مشارکت در انواع مسائل درمان این عزیزان را به خانواده های آنان یاد آور شدیم.

مدیر امور اجتماعی آسایشگاه اظهار امیدواری کرد با تداوم تعاملات مسئولین مجموعه و خانواده های بیماران مبتلا به ام اس ، شاهد ارتقاء کیفی در وضعیت زندگی پیش روی این عزیزان در آینده ای نزدیک باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید