اخبار

پرداختن به مقوله آموزش برای معلولین جوان تحت پوشش آسایشگاه خیریه کهریزک ، نقشی موثر و اساسی در بالا بردن کیفیت زندگی آنان ایفاء می نماید.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ فاطمه رمضانی کارشناس روانشناسی آسایشگاه خیریه کهریزک بار دیگر و این بار با موضوع((برقراری ارتباط موثر )) در جمع مددجویان جوان تحت پوشش این خانه بزرگ حاضر شد تا راهنمای آنان در زندگی پیش رو باشد.

رمضانی در جمع عزیزان کهریزکی با تعریفی جامع از مفهوم ارتباط گفت :

ارتباط عبارت است از فرآیند ارسال و دریافت پیام، بنا بر این هدف اصلی برقراری ارتباط انتقال پیام است که می تواند بصورت کلامی یا غیر کلامی باشد.

وی خاطر نشان کرد :

هرگونه اشکال در ارسال یا دریافت پیام قطعاً باعث اختلال در پیام و در نتیجه، شکل گیری یک ارتباط بد خواهد شد.

رمضانی ارتباط موثر را رابطه ای دانست که در آن شخص علاوه بر رسیدن به خواسته های خویش فرد مقابل را نیز رضایتمند می کند و یاد آورشد:

باید ویژگی های ارتباط بدرا بشناسیم تا بتوانیم به سهولت از کنار آن عبور نمائیم.ویژگی هایی  همچون سرزنش و تحقیر فرد مقابل ، توقع بدون بیان انتظارات ، پرخاشگری ، برانگیختن خشم و رنجاندن دیگران از جمله شاخص هایی است که باید در زمان ارتباط با دیگران از آنان برحذر بود.

فاطمه رمضانی برقراری ارتباط موثر و آشنایی با روشهای آن برای مددجویان کهریزک را نوید بخش افزایش رضایتمندی و بالا بردن کیفیت زندگی دانست و بر ادامه آموزش های مدون در جمع این عزیزان تأکید کرد .

در پایان این کارگاه آموزشی  و توسط یکی از جوانان معلول (( بازی نقش)) که بر گرفته از شبیه سازی برقراری ارتباط موثر است  با همراهی کارشناس روانشناسی مجموعه برگزار تا توجه همگان بیش از پیش به تأثیرات مثبت برقراری ارتباط موثر جلب گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید