اخبار

با  نوای (( ای ایران )) و با حضور جمعی از مسئولین آموزش و پرورش شهر تهران در کنار مسئولین و مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک، از مقام و منزلت معلمین افتخاری این مجموعه تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با حضور جمع کثیری از دانش آموزان معلول ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک در کنار معلمین افتخاری خود، مدیران و مسئولین مجموعه، مسئولین آموزش و پرورش شهر تهران و علاقمندان به فرهنگ و هنر، به مقام و منزلت معلم ادای احترام شد.

مهندس باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، اسماعیلی رئیس اداره بازنشستگی شهر تهران، حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه باقرشهر، افضلی رئیس آموزش و پرورش کهریزک و کلهر رئیس شورای شهر کهریزک از جمله مدعوین این مراسم در محل چهل ستون خانواده بزرگ کهریزک بودند که آمدند تا بار دیگر ارزش والای تعلیم و تربیت در جامعه  را یادآور شوند.

همچنین تنی چند از معلمین روزگاران دور جامعه که سال‌ها رسالت آموزش دانش آموزان این مرز و بوم را عهده‌دار بوده و اکنون به دلیل سالخوردگی یا بیماری، ساکن در کهریزک هستند ، در کنار معلمین افتخاری این مجموعه خیریه که در قالب همیاران فرهنگی مشغول خدمت هستند. لوح تقدیر و هدایای خود را از دست مسئولین آموزش و پرورش شهر تهران دریافت کردند.

مهندس عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تبریک هفته معلم به همه تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت گفت :

اولین معلم بشریت خداوند متعال است که هدایت مخلوقات خود را عهده دار شد . انبیاء و اولیاء الهی نیز مبعوث شدند تا آموخته های الهی را به مردم آموزش دهند .

وی افزود :

شغل معلمی از آن جهت مقدس و شایسته احترام ویژه است که کار خداوند و انبیاء الهی را بر روی زمین انجام می دهند.

مهندس باقری خطاب به معلمین افتخاری کهریزک نیز گفت :

هیچ توصیفی برای شما گرامیانی که از راه های دور و نزدیک برای تعلیم دانش آموزان معلول به کهریزک می آئید، وجود ندارد الا آنکه عشقی الهی در وجود مبارک یکایک شما نهفته است .

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تقدیر از مسئولین کهریزک که موجبات تحصیل شهروندان معلول جامعه را فراهم می آورند، از همه دانش آموزان این مجموعه خواست تا همچنان با جدیت به فراگیری دروس تحصیلی خود مشغول باشند.

مرکز آموزشی ((ما می‌خواهیم ، ما می‌توانیم)) در سال 1380 تأسیس و کار خود را با چند دانش آموز و معلم افتخاری آغار کرد . این مرکز هم اکنون با بهره گیری از توانمندی های 50 معلم افتخاری خود پذیرای 315 نفر دانش آموز معلول در سطوح و مقاطع مختلف تحصیلی است . خواندن و نوشتن ، حافظ  خوانی ، آموزش قرآن ، مقاطع ابتدایی تا پایان دوره دبیرستان از جمله مقاطعی است که در مرکز آموزشی ((ما می‌خواهیم ، ما می‌توانیم)) فعال است .

همچنین از میان دانش آموزان معلولی که موفق به گذراندن دوران دبیرستان شده اند ، هم اکنون 11 دانش آموز معلول در سطوح مختلف دانشگاهی مشغول ادامه تحصیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید