اخبار

مراسم گرامیداشت زاد روز حکیم ابوالقاسم فردوسی در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ، امروز مراسم گرامیداشت زاد روز حکیم ابوالقاسم فردوسی با اجرای برنامه‌هایی از قبیل معرفی شخصیت فردوسی، نقالی و شاهنامه خوانی سالمندان، برگزاری مسابقه و … با هدف پاس داشت مقام فردوسی و زنده نگاه داشتن نام و یاد این شاعر پارسی در حضور مسئولان و مدیر مرکز جامع لاله برگزار شد.

یکم بهمن ماه زاد روز پارسی‌گوی بزرگ فردوسی است. شاهنامه او نقش خیال انگیز و شاهکار حماسه و اسطوره‌ای است که در تار و پود ایران زمین سخت در هم تنیده شده است. در واقع باید گفت شاهنامه، عشق نامه است.

صالحی مدیر مرکز جامع لاله گفت: گرامیداشت زادروز حکیم فردوسی با همکاری و مشارکت مرکز روزانه و شبانه روزی با هدف پاس داشت مقام فردوسی و زنده نگاه داشتن نام و یاد این شاعر پارسی با اجرای برنامه هایی از قبیل:  نقالی و شاهنامه خوانی سالمندان، شعر خوانی و همچنین مسابقه بین سالمندان برگزار شد.

وی در ابتدای مراسم به معرفی شخصیت حکیم فردوسی پرداخت و بیان کرد: فردوسی نامدار ترین شاعر، چکامه سرا و رزمنامه نویس زبان فارسی است که شاهنامه را از نوشتار به سروده درآورد که نامی ترین رزمنامه و بلند ترین سروده به زبان پارسی می باشد . او سی سال از عمر گران بهای خودش را صرف نوشتن شاهنامه کرد که این اثر حماسی مخلوق ذهن خیال پرداز این شاعر بزرگ منش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید