اخبار

دکتر محمدعلی نجفی استاندار استان البرز با هیآت همراه از آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، دکتر محمدعلی نجفی استاندار استان البرز صبح پنج شنبه دوم آذز ماه همراه مسئولین استانی البرز از کهریزک البرز بازدید کردند و در جلسه ای با هیئت مدیره ،مدیرعامل موسسه کهریزک و مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز به صحبت نشستند.

نجفی پس از بازدید از بخش های مختلف کهریزک به خبرنگار ما گفت: جایی که انسانی به هم نوع خود کمک کند قطعا خود بهشت است ، اینجا همان جایی است که فرشتگان زندگی می کنند در واقع کهریزک قطعه ای از بهشت است و انسان هایی از جنس فرشتگان در این مکان خدمت می کنند.

نجفی  در ادامه افزود:70درصد افرادی که فرزندان خود را به آسایشگاه ها سپرده اند به نوعی با آسیب های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند و همه ما بنحوی تکلیف داریم که نسبت به دغدغه های این قشر احساس مسولیت کنیم.

پس از بازدید از مراکز آسایشگاه نشست مشترک استاندار البرز با  هیئت مدیره ،مدیر عامل موسسه و مدیر آسایشگاه کهریزک البرز ومعاونین و مدیران برگزار گردید.

در این جلسه دکتر وجدانی روشن با صوتی دلنشین از تلاوت آیات کلام الله اجرای برنامه را بر عهده گرفتند.

نخست با پخش کلیپ تصویری از مجموعه عمکرد فعالیت های آسایشگاه، حاضران در جلسه چند دقیقه ای را به نظاره نشستند.  سخنران اول این جلسه دکتر حسن احمدی مدیر عامل موسسه کهریزک بود.

دکتر احمدی بیان کرد: بخش های مختلف آسایشگاه خیریه کهریزک در سال 93 افتتاح شده است .ارایه خدمات درمانی شامل رسیدگی به مددجویان سالمند و کودک است.

دکتر احمدی اظهار کرد:885نفر تحت پوشش این مرکز قرار دارند،مددجویان کودکان و ارایه خدمات درمانی و مراقبتی به آنها 110نفر بصورت شبانه روزی و80 نفر نیز روزانه تحت پوشش آسایشگاه قرار دارند.

دکتر احمدی با بیان اینکه  در کهریزک توجه به وضعیت مددجویان کودکی که عقب ماندگی ذهنی دارند،اهمیت زیادی دارد،عنوان کرد:با توجه به افزایش ابتلا اتیسم در کشور به منظور ارایه آموزش های لازم در این زمینه سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران سه هزار بانوی نیکوکار خدمت رسانی می کنند: افزود: در آسایشگاه خیریه کهریزک البرزیکهزار و 400 نفر بانوی نیکوکار به ارایه خدمت می پردازند.

 

دکتر احمدی مدیر عامل موسسه کهریزک گفت:هزینه نگهداری و مراقبت از مددجویان در منزل تنها یک پنجم هزینه خدمات ارایه شده در آسایشگاه است و می خواهیم به سمت و سویی پیش رویم که رسیدگی به مددجویان در منزل بیشتر شود.

دکتر احمدی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر تنها دوره های کوتاه مدت به مددکاران ارایه می شود اما در گام بعدی قرار است به بحث آموزش در یک واحد دانشگاهی علمی کاربردی و به منظور تربیت نیروهای متخصص پرداخته شود.

دومین سخنران این جلسه آقای صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک تهران بود.

ایشان ضمن عرض خیر مقدم به استاندار استان البرزو حاضرین در جلسه اظهار کرد صمیمانه تشکر می کنم از حضور آقای دکتر نجفی که همیشه منشا خیر بودند و هستند.

وی پس از توضیحات مختصر درباره خدمات کهریزک به ارتباط بین مردم و کهریزک اشاره کرد .

استاندار البرز اظهار کرد: شاکر خداوند باشیم که امروز در این مکان سرشار از معنویت و خیرخواهی حضور پیدا کردیم.وی با قدر دانی از زحمات مدیران اجرایی و پرسنل آسایشگاه خیریه کهریزک افزود:پاک دلان ،پاک دستان و عاشقان این کار بزرگ را هدایت می کنند و این بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد:کار کردن در این مراکز سخت است و چه توفیقی از این بیشتر که به خیرین داده شده است.

دکتر نجفی تاکید کرد:در رابطه با دغدغه های آسایشگاه خیریه کهریزک و پیگیری مطالبات بررسی و رسیدگی شود.مدیران استانی از جمله شهردارن،فرمانداران و اعضای شورای شهر باید در جهت رفع مشکلات و پیشرفت کهریزک گام بردارند.

نجفی ضمن قدر دانی از زحمات هیئت مدیره، هیئت امنا،مدیر عامل و مدیر آسایشگاه کهریزک اذعان داشت: نقش مهم خیرین در این مجموعه و کمک های مردمی و تلاش مدیران عامل و هیئت امنا و مدیریت آسایشگاه کهریزک البرز که سهم وسیعی در پیشرفت این مجموعه دارند را نباید نادیده گرفت.

نجفی در پایان گفت:خادم مردم و استان شدیم که بتوانیم بخشی از مشکلات این عزیزان را حل کنیم. و از خادمانی که با جان و دل در این جا خدمت می کنند سپاسگزاری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید