اخبار

هنرمندان معلول و پر توان کهریزک با اجرای نمایش (( رستم و سهراب )) در آبان ماه سال جاری در تالار وحدت ، پویائی و اعتماد به نفس خویش را به معرض دید عموم هنر دوستان جامعه خواهند گذاشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با حضور مریم وطن پور و مهسا ایرانیان ، 2 تن از مجریان مطرح تلویزیونی ، هنرمندان معلول ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک بخشهائی از هنر و توانمندی های خود را به نمایش گذاشتند.

این عزیزان کهریزکی که با تمرینهای مداوم و فشرده ، نمایش (( رستم و سهراب )) را در دستور کار خویش دارند ، آماده هستند تا آبان ماه سال جاری ، پویائی و اعتماد به نفس خویش را به معرض قضاوت عموم هنر دوستان جامعه بگذارند.

میر کمال میر نصیری ، یار دیرینه و با وفای کهریزک که سالهاست رسالت افتخاری کارگردانی گروه تئاتر مددجویان این مجموعه خیریه را عهده داراست ، در حاشیه تمرینات هنرمندان پر توان و معلول این خانه بزرگ به خبرنگار کهریزک گفت :

(( رستم و سهراب )) یک متن و داستان ملی و باستانی ایران زمین است که اجرای نمایش آن توسط هنرمندان کهریزکی ، پیامی است برای همه علاقمندان و دوستداران فرهنگ و هنر که باید همواره میراث کهن و ارزشمند خویش را با جان ودل حفظ نمایند.

میر نصیری خاطر نشان کرد :

به باور ما ، نمایش درمانی تأثیرات شگرفی در افزایش امید به زندگی و خود باوری در معلولین دارد و آنان را به سمت این حقیقت سوق می دهد که باید در هر سن و شرایط جسمی ، زنده بود و زندگی کرد .

میر نصیری با تأکید بر دیده شدن اثرات ملموس توان افزائی در بین هنرمندان معلول کهریزک ، یاد آور شد:

رستم دستان را همه ما بر قدرت بازوان و توان فیزیکی او می شناسیم ، اما این عزیزان معلول ثابت می کنند که امروز رستم کسی است که فکری سالم در بدن داشته باشد.

میر نصیری با اشاره به آماده شدن هنرمندان معلول کهریزک برای اجراهای متوالی پیش رو نیز گفت :

بر اساس ضوابط و پس از دریافت مجوز رسمی ، اقدام به اطلاع رسانی خواهیم کرد تا در اواخر آبان ماه ، این عزیزان در 3 شب متوالی در تالار وحدت همانگونه که انتظار میرود ، بدرخشند و تحسین دوستداران هنر و نمایش های باستانی را بر انگیزند.

هنرمند نامی کشور و کارگردان افتخاری گروه هنری معلولین کهریزک تأکید کرد:

قدم بعدی ما برای دیده شدن و توان افزائی معلولین هنرمند، اجرای نمایش در استانهای مختلف کشور و نیز سفر به کشور های فارسی زبان منطقه است تا همواره شاهد شکوفائی این افراد پر توان و با انگیزه جامعه باشیم.

مریم وطن پور مجری با سابقه شبکه 2 و جام جم که میهمان افتخاری هنرمندان معلول کهریزک بود ، با تحسین اعتماد به نفس بالای این هنرمندان گفت :

تبریک مرا به عنوان کوچکترین عضو جامعه هنری کشور پذیرا باشید. چرا که در همین دقایق کوتاه حضور به این اندیشه رسیدم که آیا اگر روزی از روزها به هر دلیلی ، من نیز دچار عارضه جسمانی شوم آیا قادر خواهم بود که باز بر روی صحنه بیایم و اعلام کنم که (( من آمده ام تا دیده شوم ؟))

وطن پور در ادامه نیز گفت :

هدفمند کار می کنید ، واقعیت رستم و سهراب با دیگر نقش های موجود در این اثر ملی را با جان و دل پذیرفته اید و بی شک الگویی خواهید بود برای من و بسیاری دیگر تا باورهایمان را در زندگی پیش رو تقویت نمائیم.

مهسا ایرانیان دیگر هنرمند و مجری شبکه نسیم که یک روز از زندگی هنری خود را در کنار معلولین کهریزک گذراند ، با اعتقاد بر تأثیر نمایش بر همه گروههای سنی گفت :

وقتی هنرمندی بر روی صحنه می آید ، فارغ از هر نوع شرایطی که دارد به مخاطبین خود می گوید که مرا ببینید.

ایرانیان تأثیرات روانی هنر بر همه هنرمندان را یاد آوری و تصریح کرد:

شاید دقایق آغازین اجرای نمایش ، بیننده به شرایط جسمانی این عزیزان نظر داشته باشد اما در ادامه قطعاً به این باور می رسد که آنان می توانند همانی باشند که در حال اجراءآن هستند و این جای بسی خوشوقتی در میان هنر آموزان معلول این سازمان دارد.

هنر و هنر آموزی ، بخش جدائی ناپذیر از زندگی معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک است. این عزیزان پر توان بدون اعتناء به معلولیت ، در 2 زمینه هنری تئاتر و موسیقی ، همواره گفتنی های بسیاری برای جامعه هنری و مخاطبین خود داشته و دارند . اجرای نمایش های ماندگار و برنامه های موسیقی جمعی در تالارهای مختلف شهر ، از جمله فعالیت های این عزیزان کهریزکی بوده که همواره حائز دریافت نشان افتخار و لوح تقدیر از مجامع هنری گردیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید