اخبار

با حضور 2 تن از کارشناسان شبکه بهداشت شهرستان ری در جمع سالمندان مجموعه ، بر رعایت تغذیه سالم به جهت جلوگیری از پوکی استخوان تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ به منظور آشنایی بیشتر سالمندان با نحوه تغذیه سالم و پیشگیری از پوکی استخوان ، 2 تن از کارشناسان شبکه بهداشت با حضور در محل آسایشگاه ، نکاتی چند را درباره موضوعات مطروحه عنوان داشتند.

هنگامه شریعت کارشناس بهداشت با نگاهی به مقوله پوکی استخوان و راههای پیشگیری از آن اظهار داشت :

بطور کلی کاهش تراکم استخوان از بیماریهایی است که در بین سالمندان شیوع بیشتری دارد ، این بیماری باعث مشکلات عدیده ای از جمله شکنندگی استخوانها بر اثر زمین خوردن و یا حتی حوادث کوچک می شود.

وی افزود:

تغذیه نادرست ، عدم مصرف لبنیات به میزان کافی ، کم تحرکی و مصرف نوشابه های گازدار از جمله عوامل تشدید این بیماری در سالمندان می شود.

فاطمه عظیمی دیگر کارشناس اعزامی شبکه بهداشت با تأکید بر تغذیه سالم ویژه همه اقشار سنی بویژه سالمندان گفت :

هرم غذایی مورد تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی شامل 4 گروه عمده می شود که عبارتند از نان و غلات ، میوه و سبزیجات تازه ، لبنیات و تخم مرغ ، گوشت و حبوبات که باید به میزان لازم در برنامه غذایی گنجانده شود.

عظیمی همچنین با یاد آوری اینکه سالمندان حتماً باید در طول روز دقایقی را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرند. اجتناب از مصرف غذاهایی که حاوی مواد نگهدارنده هستند را خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید