اخبار

سرپرست پژوهشگاه علوم ورزشی ، نتایج بر آمده از پژوهش های علمی را صرفاً زمانی مثمر ثمر دانست که در خدمت سلامت گیرندگان انواع خدمات مورد بحث در حوزه پژوهش انجام پذیرفته باشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ در دیدار سرپرست پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از آسایشگاه خیریه کهریزک ، بر اهمیت توسعه پژوهش در حوزه سلامت سالمندان و معلولین تأکید شد.

دکتر علی شریف نژاد با بیان اینکه ماهیت فعالیت های پژوهشی اجازه ورود به حوزه پزشکی و علوم اجتماعی را ایجاد نموده ، گفت:

نیاز امروز جامعه ، به روز بودن فعالیت های پژوهشی و خدمت آن در راستای اهداف تعریف شده در هر پژوهشی است ، در غیر اینصورت انجام پژوهش به صرف انجام یک پروژه ارزش اجرائی ندارد .

وی که در جمع مدیران آسایشگاه خیریه کهریزک سخن می گفت ، تصریح کرد :

امروز در کنار شما هستیم تا در حوزه سالمندان و معلولین به تبادل افکار پرداخته و یافتن راهکارهایی مناسب در افزایش سلامت سالمندان و معلولین را نشانه گذاری نمائیم.

دکتر شریف نژاد ، مسئولین کهریزک را از متولیان سلامت جمع کثیری از سالمندان کم توان جامعه نامید و گفت :

حمایت از فارغ التحصیلانی که طرح و برنامه کاری دارند ، این امکان را به ما می دهد تا با جهت دهی مناسب ، در توانمند سازی معلولین و سالمندان گام های موثری بر داریم.

سرپرست پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد نتایج ملموس طرح و اجرای پژوهش های گوناگون در زندگی و سلامت سالمندان و معلولین این مجموعه را به زودی شاهد و نظاره گر باشیم.

در ابتدای دیدار هیئت علمی پژوهشگاه علوم ورزشی با مدیران کهریزک ، محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، فضای موجود را آماده انجام پژوهش های مدنظر پژوهشگران نامید و گفت :

از هر اندیشه ای که بتواند در راستای توانمند سازی معلولین و سالمندان پیشگام باشد ، استقبال می کنیم.

صوفی نژاد تصریح کرد :

از اینکه با حائز اهمیت دانستن فعالیت های علمی برای سلامت سالمندان و معلولین به کهریزک آمده اید ، افتخار داریم تا با بضاعت موجود با شما و در کنار شما باشیم.

صوفی نژاد با نگاهی به مقوله فعالیت دانشگاه در کنار آسایشگاه نیز گفت :

شاید در ابتدای شروع این پروژه ، برخی نگاهی نقادانه داشتند که آیا فعالیت مرکز آموزشی در کنار آسایشگاه اثر گذار خواهد بود یا خیر ؟ اما امروز به لطف فعالیت های همین مرکز ، شاهد به روز رسانی اطلاعات کارکنان و نیز آموزش نیروهای کار آزموده برای خدمت به جمع کثیری از سالمندان و معلولین هستیم.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، همراهی این مجموعه با پژوهشگاه علوم ورزشی را نقطه عطف دیگری در همراهی های محافل علمی – آموزشی کشور دانست که بدنبال اهداف عالی خدمت به افراد ناتوان و کم توان جامعه هستند.

کمک در ورزش سالمندان و معلولین در 2  حوزه ایجاد رشته های جدید و ارتقاء وضعیت فعلی ، آموزش افرادی که در ورزش معلولین و سالمندان فعالیت دارند و بحث تحقیقات پیشگیری از مشکلات جسمی سالمندان و طراحی ورزش های خاص برای آنان ، از دیگر مباحث مطروحه توسط مدیران آسایشگاه در نشست تخصصی با هیأت علمی پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بود.