اخبار

آسایشگاه ­خیریه­ کهریزک به عنوان تنها نهاد بزرگ در کشور، تمام حلقه­های زنجیره مراقبتی از سالمندان­ را دارا بوده و دانش­ آموختگان دوره پودمانی سالمندی می توانند آموزش­های عملی را درهمین مرکز آموزش ببینند.

به گزارش روابط­ عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ نخستین آزمون جامع پایان دوره در زمینه آموزش پودمانی مددیاری سالمندی، با موفقیت به کار خود پایان داد.

در این دوره، دانش­ آموختگان مددیاری سالمندی در طول مدت 2 ماه با گذراندن 360 ساعت آموزش فشرده، مجوز حضور در امتحانات نهایی را پیدا کردند.

دکتر فریبرز بختیاری معاون سلامت آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان این مطلب، خاطر نشان کرد:

با برنامه­ ریزی دقیق و نظارت مستمر مسئول آموزش آقای علیرضا معماری و کارشناسان مجرب پرستاری، نزدیک به 35% از کل زمان آموزش این دوره بصورت تئوری بوده و مابقی کلاس­ها در فضایی عملی در محل مجموعه ­کهریزک­ برگزار شده است.

وی افزود:

85 سوال از 5 کتاب مرجع که در طول مدت آموزش دانشجویان از آن به عنوان کتاب­های درسی استفاده کرده بودند، به عنوان آزمون نهایی در نظر گرفته شد.

دکتر بختیاری هدف از آموزش دوره مددیاری سالمندی را توانمند سازی کارکنان فعلی مجموعه خواند و تصریح کرد :

آن دسته از مددیارانی که موفق به اخذ مدرک دانشگاهی آموزش پودمانی سالمندی می شوند، می­توانند در کلیه مراکزی که در زمینه نگهداری و توانبخشی سالمندان فعال هستند، با ارائه گواهینامه فوق مشغول به­ کار شوند.

معاون سلامت آسایشگاه، بزرگترین مزیت دوره پودمانی سالمندی در کهریزک را وجود تمامی حلقه های زنجیره مراقبتی­ در داخل مجموعه نامید و افزود:

واحد های ویزیت در منزل­، مراقبت در منزل­، بخش های اقامتی و مراقبتی­، بخش های تحت حاد و … از جمله قسمت­هایی هستند که از سالمندان نگهداری شبانه­ روزی می­کنند. این اجتماع یکپارچه در سطح کشور تنها در آسایشگاه­ خیریه­ کهریزک است­، گرچه مراکز­معتبری آموزش­های مشابه مددیاری سالمندی را در دست دارند، اما دانش آموختگان کهریزک از مزیت یکپارچگی آموزش عملی در این مرکز برخوردار می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید