اخبار

طی مراسمی زیبا، بیش از 490 مددجوی سالمند و معلول به یک سال فعالیت خود در کارگاه­های هنری توانبخشی در سال 1397 خورشیدی خاتمه دادند.

 به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ طی مراسمی و با تقدیر از مددجویان نمونه توسط مدیران و مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک ، فعالیت­های هنرمندان معلول و سالمند شاغل در کارگاه­های هنری در سال جاری به کار خود پایان داد.

نگاهی آماری به فعالیت های یک ساله کارگاه­های هنری، اجرای برنامه های شاد و موزیکال توسط گروه موسیقی مددجویان، اهداء کادوهای شب عید همه سالمندان و معلولین شاغل در کارگاه­های هنری و برپایی نمایشگاه لباس ویژه معلولین، از جمله برنامه های مراسم روز پایانی فعالیت مددجویان در 37 کارگاه فعال در واحد توانبخشی بود ضمن آنکه آقایان عارف معینی و رضا شهبازی هنرمندان محبوب کشورمان در این روز ترجیح دادند اوقات شادی را تقدیم همه حاضرین نمایند.

محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با ادای احترام به همه بانیان خیر که در طول حیات کهریزک منشاء خیر و اثر بوده اند، گفت:

در پناه خداوند و حمایت های همه جانبه خیرین، خانواده 1750 نفری کهریزک زندگی مشترکی را در کنار هم دارند، خانواده ای که نمونه آن را در هیچ جای دنیا نمی توان دید.

صوفی نژاد با بیان اینکه همواره تلاش شده است تا رفاه و آسایش همگان فراهم گردد، گفت:

هر یک از شما عزیزان با ساختارهای مختلف، شرایط جسمانی و روحی خاص خود و خلق و خوهای متفاوت در کنارهم زندگی می کنید، طبیعی است که اینجا نمی تواند شبیه خانه شخصی و چند نفری باشد و آرامش و آسایش یک خانواده کوچک را داشته باشد اما همواره تلاش کرده ایم تا عمده نیازهای یک زندگی توأم با رفاه را تأمین نماییم تا احساس کمبودی در زندگی خود نداشته باشید.

صوفی نژاد در ادامه گفت :

شرایط اقتصادی همه جا از جمله در آسایشگاه تأثیرگذار بوده است، اما همواره در تلاش هستیم تا این شرایط نتواند اثر چندانی بر زندگی روزمره و فعالیت های مختلف شما داشته باشد.

صوفی نژاد وظیفه خود و همکارانش را خدمت صادقانه به همه عزیزان مددجو دانست و گفت:

اگر چه زندگی همیشه یکنواخت نیست و سراشیبی و سر بالایی های زیادی پیش روی ما هست، اما نهایت هم و غم ما تأمین نیازهای زندگی شما بوده و هست.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک از خداوند متعال خواست تا در مسیر خدمتگزاری، همه خادمین پر تلاش و خستگی ناپذیر این مجموعه خیریه را در تمامی سال های پیش رو یاری نماید.

پیش از 490 نفر مددجوی سالمند، معلول و بیمار مبتلا به ام اس در 37 کارگاه هنری و سایر حوزه های واحد سلامت مشغول به فعالیت هستند. 50 مربی موظف و افتخاری در طول سال، رسالت آموزش و حمایت از عزیزان مددجو را عهده دار هستند.

محصولات تولید شده در کارگاه­های هنری علاوه بر تأمین نیازهای داخلی مجموعه، قابل عرضه در نمایشگاه­های مختلف شهر، بازارچه های فصلی ، شمال کشور و موزه یادمان یاران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید