اخبار

در روز طبیعت ، 44 پارک مناسب‌سازی شده در سطح شهر استان تهران، مقصد گردشگری سالمندان و معلولین گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، مسئولین سازمان بهزیستی استان تهران، در سیزده نوروز، با استقبال و حضور خود در کنار کاروان 60 نفرِ سالمندان و معلولین ساکن این آسایشگاه، یک روز رؤیایی را در پارک شهر برای این عزیزان رقم زدند.

در این راستا داریوش بیات نژاد رئیس سازمان بهزیستی استان تهران با حضور در جمع عزیزان کهریزکی، فرا رسیدن سال نو و طبیعت را به آنان تبریک گفت و ابزار داشت: همه تلاش و سعی ما بر این است که موجبات رفاه و آسایش شما سالمندان و توان‌خواهان را فراهم نماییم، لذا در سال جاری برنامه‌هایی مختلفی در دستور کار سازمان بهزیستی قراردارد.

وی در تشریح برنامه‌های این سازمان تصریح کرد: در اولین قدم و با هماهنگی شهرداری‌های مناطق 22 گانه سطح شهر تهران، پارک‌ها و اماکن گردشگری مناسب‌سازی شده را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم تا در هر زمان ممکن بتوانید از امکانات رفاهی آن بهره‌مند شوید.

رئیس سازمان بهزیستی استان تهران در ادامه با قدردانی از مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک در هماهنگی و اعزام جمعی زیادی از مددجویان خود برای بهره‌مندی از یک روز زیبا در پارک شهر، تعامل و همفکری بین بخشی را موجب ارتقاء سطح زندگی توان‌خواهان تحت پوشش آن سازمان دانست و بیان داشت : همواره بر این نکته تأکید داشته‌ام که باید حقوق شهروندی برای همگان به‌ویژه سالمندان و توان‌خواهان عزیز – که از حداقل توانایی جسمی – حرکتی برخوردارند – به‌طور یکسان اعمال گردد.

گفتنی است در این ویژه‌برنامه اجرای برنامه‌های شاد و موزیکال، خیمه‌شب‌بازی و گشت گذار در فضای کم‌نظیر پارک شهر استان تهران از برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای کاروان اعزامی از آسایشگاه خیریه کهریزک بود.

همچنین قابل‌ذکر است این اقدام مسئولین سازمان بهزیستی استان تهران – مناسب‌سازی پارک‌ها برای سالمندان و معلولین – مورد استقبال گسترده سایر سالمندان و معلولین سطح استان تهران نیز قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید