اخبار

هنرنگارگری با جذابیتی فوق العاده و مثال زدنی به سایر فعالیت های هنری توانبخشی و کارگاه های تولیدی رسید.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک‌‌؛ با حضور مسعود قدرتی استادکار جوان و آینده دار کشورمان، کارگاه نگارگری و نقاشی ویژه علاقه مندان به این هنر ‌‌بومی و باستانی در کارگاه های توانبخشی آسایشگاه خیریه کهریزک بر‌‌‌‌پا شد.

محسن باقری مسئول توانبخشی و کارگاه های هنری با اعلام این خبر، افزود :

مدتها بود عزیزان معلول ما درخواست داشتند تا با بهره گیری از توان استادکاری که در زمینه ی نگارگری تبحر دارد، کارگاهی برایشان برپا نماییم که با حضور این استادکار علاقه مند مقدمات آشنایی عزیزان ما با هنر نگارگری فراهم شد.

باقری ادامه داد :

آن دسته از معلولینی که آگاهی کامل ذهنی دارند، می توانند با فراگیری کلیه ی آموزش­های لازم، هنر نگارگری را به سایر آموخته های خود اضافه کنند. البته فراموش نمی کنیم جمعی دیگر از عزیزان ما هستند که دارای اختلالات ذهنی بوده که از هم اکنون برای این عزیزان نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

به گونه ای که این عزیزان با رنگ آمیزی نقاشی های از پیش طراحی شده از روی بوم یا کاغذ، به مرور خلاقیت های ذهنی خود را شکوفا می کنند.

مسئول توانبخشی و کارگاه های هنری با دعوت از همه ی علاقه مندان به هنرآموزی به معلولین و سالمندان ساکن در کهریزک یادآور شد :

کارگاه های توانبخشی و هنری قابلیت آن را دارد تا با آموزش انواع هنرهای مختلف به مددجویان عزیز، علاوه بر آنکه زندگی آنان را هدفمندتر از همیشه نماید از محل خلق آثار هنری و فروش آن به خیرین و نیکوکاران، درآمدی هرچند متوسط نیز برای آنان فراهم نماید.

کارگاه های توانبخشی و هنری با بهره گیری از توان بیش از 50 استادکار موظف و نیکوکار محل فعالیت روزانه 490 نفر مددجوی سالمند، معلول و بیمار مبتلا به ام اس است.

این عزیزان هر روز صبح و بر حسب توان جسمی و روحی که دارند در محل کارگاه های هنری حاضر می شوند تا از حداقل توانایی جسمانی خود حداکثر بهره را ببرند. ‌

دیدگاهتان را بنویسید