اخبار

با حضور موثر موسسه خیریه کهریزک و با شعار ((بدون ما برای ما تصمیم نگیرید))، همایش سازمان‌های مردم نهاد و تجربه آموخته در حوزه معلولین در محل سالن همایش های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ با حضور نمایندگانی از 48 انجمن و مرکز خیریه از سراسر کشور، همایش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه معلولین در مجموعه فرهنگی – ورزشی تلاش وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

در این همایش، شخصیت‌های مختلف کشوری با حضور در جایگاه‌، به بررسی چالش‌های پیش روی سازمان‌های مردم نهاد پرداختند. دکتر علی ربیعی وزیر رفاه، دکتر شهین دخت مولاوردی دستیار رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی، دکتر محسنی بندچی رئیس بهزیستی کشور، خانم دکتر ساعی رئیس فراکسیون معلولین در مجلس شورای‌اسلامی، تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق و بودجه و… از جمله مدعوین این نشست ویژه بودند که راهکارهای گوناگون مطروحه توسط مراکز خیریه را مورد ارزیابی قرار دادند.

نمایندگانی از موسسه خیریه کهریزک به عنوان مرکز جامع توانبخشی معلولین به همراه موسساتی چون رعد و انجمن بیماران صرع ، بدلیل داشتن توانایی‌های برتر و ویژه در حوزه معلولین، به عنوان هیأت داوران انتخاب شدند تا مسئول ارزیابی عملکرد انجمن ها و مراکز خیریه فعال در کشور را عهده‌دار باشند.

در بخشی از این همایش، دکتر حمیده پورفهیم به عنوان نماینده موسسه خیریه کهریزک با حضور در جایگاه ویژه، انواع چالش‌های پیش روی این موسسه در ارائه خدمات به معلولین را مطرح و خواستار مشارکت همگانی به‌ویژه از طریق دولتمردان در رفع این چالش‌ها و موانع اجرایی شد.

پورفهیم با طرح این سوال که آیا می شود با روی‌خوش به مشکلات بگوئیم خدانگهدار، تأکید کرد:

هرگز تصور نمی‌کنیم که می شود مشکلات را یک شبه و یک ماهه و… حل کرد. ناگزیر هستیم همواره با برنامه‌ریزی های منسجم، به جنگ مشکلات برویم و بر این باور باشیم که می‌توان با همدلی و تدوین برنامه‌های قابل اجراء، در رفع انواع موانع موجود موفق عمل نمائیم .

در پایان همایش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه معلولین، مقرر گردید این گردهمایی‌ها استمرار یافته تا از محل بهره‌مندی از نقطه نظرات کارشناسان اهل فن و نیز طرح راهکارهای گوناگون، همه مراکز خیریه و مردم نهاد در رسالت خدمت به جامعه هدف خویش بیش از پیش موفق عمل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید