اخبار

در همایش تکریم منزلت سالمندان و خانواده ها، 18 تن از سالمندان ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک موفق به دریافت لوح سپاس شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ با میزبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همایش بزرگ تکریم منزلت سالمندان و خانواده ها برگزار شد.

در این همایش، جمع کثیری از سالمندان مراکز مختلف نگهداری از جمله کانون بازنشستگی کشوری و نیز گروه های وابسته به تشکلات سالمندی، حضوری چشمگیر داشتند.

در بخشی از همایش، دکتر سلمان نژاد رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندی کشور با تشریح بخشهایی از سند سالمندی اظهار داشت:

به همه دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ گردیده تا هر آن چه موضوعیتی با حوزه رفاه و زندگی سالمندان دارد، در قالب پیشنهادات اجرایی تنظیم و تحویل دبیرخانه نمایند.

وی تصریح کرد:

واقعیت آن است که در 30 سال آینده، 30% از جمعیت کل کشور را سالمندان تشکیل خواهند داد. لذا بدون حضور سالمندان و بهره گیری از تجربیات آنان، هرگز نخواهیم توانست پیشرفت واقعی را در جامعه شاهد باشیم.

همچنین بیانیه دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی سالمند توسط خانم دکتر جودان قرائت شد.

در بخشهایی از بیانیه آمده است:

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد، از هیچ کوششی برای رفاه سالمندی دریغ نخواهد کرد، چرا که زندگی سالم، امنیت، تفریحات مناسب و درآمد کافی از حقوق مسلم و اولیه همه سالمندان است …

و اما در بخش تجلیل از سالمندان حاضر در این همایش بزرگ، 18 تن از سالمندان ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک که در مراسم شرکت نموده بودند، به پاس یک عمر خدمت به جامعه کنونی، موفق به دریافت لوح تقدیر از دست مسئولین کشوری شدند.

همچنین خسرو اصغری و کبری قیاسی، 2 تن از موفق ترین سالمندان کهریزک که در حوزه­های گوناگون ورزشی و هنری دارای خلاقیت و توانمندی های منحصر به فرد بودند، به عنوان سالمند نمونه معرفی و جوایز خود را دریافت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید