اخبار

هانیه توسلی، بازیگر سرشناس سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان ، یک روز از زندگی خود را در جمع سالمندان و معلولین خانواده بزرگ کهریزک سپری کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ هانیه توسلی بازیگر محبوب و نام آشنای سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان با حضور در جمع هنرمندان معلول کهریزکی، توانمندی­های این عزیزان را باعث مباهات همگان دانست .

وی همچنین با حضور در جمع پدران و مادران کهریزکی ، از نزدیک با نحوه زندگی سالخوردگان ساکن در این مجموعه خیریه آشنا شد .

توسلی در حاشیه دیدار گرم و پرعاطفه خود از کهریزک ، به خبرنگار این مرکز گفت :

اراده و امید را در زبان و گفتار این هنرمندان عزیز دیدم ، گرچه ناتوانی های ظاهری و حرکتی در وجودشان مشهود است اما پرتوان تر از کسانی هستند که ظاهری آرام و آراسته دارند و ادعای هنرمندی می کنند.

توسلی دیدار با سالمندان ساکن در کهریزک را مغتنم شمرد و گفت :

ای کاش می شد هیچ وقت هیچ سالمندی به ناتوانی نمی رسید و تا پایان عمر صحیح و سلامت زندگی می کرد اما انگار حکم طبیعت اینست که ضعف و ناتوانی به هنگام پیری به سراغ افراد بیاید که کاری هم از دست کسی ساخته نیست؛ اما دردناکتر اینست که ببینیم و بشنویم که سالمندانی هم هستند که با وجود ظاهری به نسبت سلامت، ناچارند به دور از خانه و خانواده خود مقیم مراکز نگهداری باشندکه شاید این، حکم به کم رنگ شدن عواطف انسانی در جامعه پرتلاطم ما بدهد .

هانیه توسلی با اشاره به کتابی که توسط یکی از مددجویان مبتلا به ام اس به ایشان اهداء گردید نیز گفت :

ارزشمندترین هدیه عمرم را دریافت کردم چرا که در نگاه اول شاید این تصور پیش آید بیماری که به حدی از ناتوانی رسیده که تحت مراقبت مرکز ام اس است و می بایست آب و غذا به دهان او گذاشت ، دیگر هیچ کارائی ندارد، حال آنکه می بینم او مترجم بزرگی برای خود و جامعه است و آینده ای بس درخشان تر از این برای او متصور هستم .

این هنرمند نام آشنای کشورمان با آرزوی سلامتی برای همه بیماران و دردمندان ، از یکایک هنرمندان عرصه هنر کشور دعوت کرد تا با دیدار از سرای سالمندان و معلولین کهریزک ، روحیه بخش این خانواده بزرگ باشند.

دیدگاهتان را بنویسید