اخبار

با پایان یافتن کلاس های تئوری ، کار آموزان دوره بهیاری، آموزشهای عملی در زمینه پانسمان و درمان زخم های  بستر را فرا می گیرند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ پیشگیری و مراقبت های درمانی در زمینه زخم بستر ، از وظایف اصلی هر یک از مسئولین بخشهای بستری است . به طوری که کارکنان مربوطه باید اطلاعات به روز  و آموزش های مدون  جهت ارایه خدمات مناسبتر  را سپری نمایند.

آرزو ولایی مدیر بلوک های درمانی و ارغوان مجموعه با بیان این مطلب خاطرنشان کرد:

کار آموزان دوره بهیاری از جمله کارکنانی هستند که می بایست در آموزش عملی و مدون زخم بستر شرکت نمایند که این مهم در حال انجام است.

وی افزود :

پس از گذراندن 10 ساعت آموزش تئوری در زمینه پیشگیری و درمان ویژه سالمندان و معلولین ، هریک از کار آموزان موظفند تا ساعاتی ر ا نیز به هنگام پانسمان بیماران ، بر بالین آنان حاضر و آموزشهای لازم را فراگیرند.

ولایی با تأکید بر پیشگیری از هر نوع زخم بستر در سالمندان و معلولین تصریح کرد:

انواع برنامه های مراقبتی اعم از تغییر پوزیشن منظم بیماران وابسته به تخت ، تمیز نگهداشتن نواحی درگیر و ماساژهای ممتد ، استحمام منظم و….. از جمله برنامه های پیشگیری از ابتلاء مددجویان به زخم بستر است . ضمن آنکه پانسمان روزانه و درمانهای پزشکی مرحله بعدی است که در صورت ابتلاء به زخم بستر می بایست برای عزیزان مددجو در نظر داشت.

گفتنی است  دور ه های کار آموزی بهیاری در برنامه ریزی منسجم و منظم ، زیر نظر کارشناسان مجرب پرستاری در آسایشگاه خیریه کهریزک انجام می پذیرد . این مهم کمک می کند تا نیروهای کادر مورد نیاز بخشها در داخل مجموعه ، آموزشهای مهم و اساسی را دیده تا با توان و تجربه کافی جذب شیفت های مختلف کاری گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید