اخبار

آقایان دکتر همایون هاشمی و دکتر محمد وحدتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک روز پرکار در‌بررسی وضعیت و مشکلات متعدد اجرایی در آسایشگاه خیریه کهریزک را پشت سر گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ خانواده بزرگ کهریزک در یک روز کاری میزبان 2 تن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بود تا در این رهگذر، انواع چالش‌های موجود در زندگی بخشی به مجموعه 1750 نفری کهریزک مورد بررسی قرار گیرد.

آقایان دکتر همایون هاشمی نماینده میاندوآب ، شاهین دژ و تکاب و عضو کمسیون بهداشت و درمان ، دکتر محمد وحدتی نماینده بستان آباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر حسین نحوی نژاد معاون توانبخشی بهزیستی کشور، با حضور در جای جای مجموعه بزرگ کهریزک، از نزدیک با فعالیت‌های عمده جاری و نیز مشکلات اجرایی پیش‌روی مدیران و دست اندرکاران این خانه بزرگ، پیش از بیش آشنا شدند.

میهمانان ارجمند کهریزک سپس در نشستی با دکتر احمدی مدیر‌عامل موسسه، محمدرضا صوفی‌نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک و تنی چنداز مدیران مجموعه، به بررسی انواع دغدغه ‌‌های اجرایی پرداختند.

دکتر همایون هاشمی در بخشی از سخنان خود با اشاره به حجم وسیع خدمات‌رسانی به مددجویان به‌ویژه در حوزه درمان و توانبخشی یاد‌آور شد:

مسئولیت‌پذیری مدیران و کارکنان کهریزک با اتکاء عمده به کمکهای مردمی ، این سازمان بزرگ را تبدیل به مرکزی بی نظیر در کشور نموده که امید می رود این الگوی شایسته ، زمینه ساز تأسیس مراکزی مشابه در استان‌های مختلف کشور باشد.

وی با توصیف کهریزک به قطعه‌ای از بهشت، تصریح کرد :

بر این باوریم که مجموعه‌ای منسجم و کارآمد دست به دست یکدیگر داده‌اند تا با توکل به خداوند و جلب اعتماد عمومی مردم، مسئول مستقیم زندگی افراد بسیار کم توان و دردمند جامعه باشند.

دکتر محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز تصویب قوانین حمایتی از مراکز نگهداری را پشتوانه‌ای مناسب در تحقق عالی خدمات عمومی به نفع محرومین جامعه دانست .

وی تأکید کرد :

به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی اینجا حاضر و ناظر هستیم تا هر آنچه در توان داریم، با جلب نظر همکاران خود در مجلس به یاری ضعیفان جامعه بشتابیم.

دکتر نحوی نژاد معاون بهزیستی کشور هم حضور مستمر خیرین و پشتیبانی های آنان را لطفی الهی برشمرد که مشمول جمع بزرگی از اقشار آسیب پذیر جامعه شده است .

وی ابراز امیدواری کرد با مساعدت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در آینده‌ای نزدیک ، شاهد تحولات اساسی و پر شتاب در اجرای قانون حمایتی از معلولین و سالمندان کشور باشیم.

در ابتدای این دیدار دکتر حسن احمدی مدیر‌عامل موسسه خیریه کهریزک ، با تقدیر از همفکری‌ها و همسویی‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رفع دغدغه‌های پایان ناپذیر اداره کهریزک ، به طرح انواع نیازهای درونی مجموعه در ساماندهی زندگی معلولین و سالمندان تحت پوشش پرداخت.

وی با بر شمردن ارکان اصلی اداره کهریزک به مردم خیر و نیک اندیش و نیز کارکنانی که صاحب اندیشه ای کهریزکی هستند، حمایت‌های بیش از پیش دولتمردان را موجب آسودگی خیال و تضمینی مستحکم در اداره این مجموعه توسط مدیران دلسوز آن دانست.

دیدگاهتان را بنویسید