اخبار

برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان (صدای رنگ ها) در آسایشگاه کهریزک استان  البرز

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، روز سه شنبه دوم مرداد ماه،  دومین نمایشگاه نقاشی کودکان( صدای رنگ ها صدای ماست) با موضوع« نیاز های ویژه» در مرکز روزانه کودکان مرکز نگهداری و توان بخشی کودکان نیلوفر برگزار شد.

سنا رجبی مسئول مرکز آموزش و توانبخشی روزانه کودکان در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: نقاشی های این نمایشگاه حاصل تصویرگری کودکان کم توان ذهنی بخش روزانه کودکان با موضوع آدمک ها می باشد. 29 اثر با تکنیک اکریلیک روی بوم در ابعاد 40*40 و 50*50 کشیده شد و با توجه به اینکه موضوع اصلی این نقاشی ها آدم هایی بود که ذهن بچه ها با موضوعات مختلف آنها را خلق نموده بود، محصولات مختلفی مانند عروسک، لیوان، تی شرت، کوسن و …  بر گرفته از شخصیت های نقاشی کشیده شده، تولید و عرضه گردید.

دکتر سحرانه جوادی مدیر مرکز جامع توانبخشی کودکان عنوان نمود: در این نمایشگاه، کودکان آثاری را به نمایش گذاشته‌اند که از فکر تازه و خلاق آنان سرمشق گرفته است. این آثار دارای تنوع فکر و ایده نسل جدید هنرمندان کودک است و نقاشان این نمایشگاه با عشق و علاقه آثار خود را به کودکان مجموعه کهریزک هدیه کرده‌اند.

وی افزود: ترویج و آموزش اندیشه والای کمک به هم نوع و تاثیر گذاری در جامعه به کودکان و همچنین تشویق و روحیه‌دهی به معلولین برای حضور موثر در جامعه، که نهایتا رشد ذهنی و پرورش استعدادهای کودک را در پی دارد از اهداف این نمایشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید