اخبار

مسابقات بوچیا ویژه دانش آموزان پسر با نیازهای ویژه با نایب قهرمانی توانخواه آسایشگاه خیریه کهریزک البرز به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ بیستمین دوره مسابقات قهرمانی کشور بوچیا ویژه دانش آموزان پسر با نیازهای ویژه  با حضور 100 ورزشکار از 18 استان به مدت سه روز  با حضور رضا عبدالهی معلول جسمی حرکتی مرکز یاس در تهران برگزار شد.

آمنه ترابی کارشناس امور ورزشی آسایشگاه با بیان این که برگزاری مسابقات ورزشی، محیطی مناسب برای رشد ابعاد مختلف اجتماعی، جسمانی و اخلاقی دانش آموزان با نیازهای ویژه است، اظهار کرد: بیستمین دوره مسابقات ورزشی  بوچیا کشوری دانش آموزان با نیازهای ویژه در مردادماه سال 1398 با حضور 100 شرکت کننده از 18 استان در تهران برگزار شد و رضا عبدالهی  دانش آموز  ساکن آسایشگاه کهریزک استان البرز توانست در این رقابت ها موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شود. این رقابتها به مدت دو روز و از تاریخ 15/05/98 لغایت 17/05/98 به میزبانی تهران برگزار گردید و رضا موفق به کسب 4 پیروزی  و دو شکست شد. در روز اول مسابقات رضا توانست  با نتیجه 11 بر 2 برابر نماینده خراسان شمالی پیروز شود و در دومین مسابقه نتیجه را در پنالتی به حریفی از چهارمحال و بختیاری واگذار کرد.  در دومین روز مسابقات رضا با نتایج 7 بر 0 ، 4 بر0 و 7 بر2 حریفانی از توابع تهران و خراسان را شکست داد و به فینال مسابقات راه یافت. در دیدار فینال نیز پس از تساوی دو بازیکن در انتهای دور چهارم رضا نتیجه را در ضربه پنالتی به حریف خود واگذار و مقام دومی را ازآن خود نمود.

ترابی در ادامه افزود: هدف از حضور دانش آموزان در این مسابقات این است که دیگران با توانمندی های دانش آموزان استثنایی آشنا شوند و دانش آموزان با نیازهای ویژه در هر مسابقه و نمایشگاه و برنامه ای حضور داشتند اثری از ناتوانی نیست و همه آنان توانمندی خود را بیان کردند.

در پایان مسابقات به نفرات برتر حکم ومدال و به همه شرکت کنندگان هدیه ای اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید