اخبار

سید فرید موسوی در دیدار با مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک، حضور در جمع مددجویان و کارکنان این مجموعه را فرصتی مغتنم برای خود و همکارانش دانست تا مسئولیت پذیری در قبال اقشار آسیب پذیر جامعه را بیش از گذشته مرور کنند.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ دکتر سید فرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه با حضور در جمع سالمندان و معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک، به دلجویی و عیادت از این عزیزان پرداختند.

این هیأت همچنین در نشستی با محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک، به بررسی مشکلات اجرایی در خدمات دهی به خانواده1750 نفری این مجموعه بزرگ پرداختند.

دکتر سید فرید موسوی حضور در جمع مددجویان و کارکنان کهریزک را فرصتی مغتنم برای آشنایی بیشتر با خادمین توانمند مراکز خیریه دانست که دل‌های بزرگی دارند و مسئولیت پذیری‌اجتماعی را به نحو شایسته ای در برنامه کاری خود گنجانده‌اند.

وی تفکر ارزنده دکتر حکیم زاده موسس کهریزک را ستودنی خواند و افزود:

اندیشه پاک بانیان، مردمی بودن و اتکاء به حمایت‌های مردمی، تداوم خدمت در این گونه مراکز نگهداری را باعث می شود و همین تفکر پاک مسئولیت ما را در قبال نیازمندان جامعه دو چندان می کند .

سید فرید موسوی مجموعه کهریزک را نگین درخشان خدمات انسان دوستانه در کشور دانست و گفت :

خدمات صادقانه و بی‌منتی که امروز در کهریزک شاهد آن هستیم، هر ایرانی متعصب به وطن را ترغیب به حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با نگاهی به لایحه حمایت از حقوق معلولین نیز گفت :

حمایت از این لایحه جامع و پیشبرد اهداف مندرج در آن ، باعث رفع بسیاری از مصائب معلولین در مراکز نگهداری خواهد شد و ما قصد داریم تا با کمک هم در عملیاتی شدن این لایحه تلاش نمائیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت از فعالین حوزه خدمات مردمی را وظیفه دولتمردان دانست و گفت :

در بسیاری از کشورها، قوانین متعددی وضع شده که فعالین حوزه‌های خیریه و NGOهای گوناگون مرتبط با خدمات اجتماعی به جامعه آسیب پذیر را در چتر حمایتی خود قرار می دهد. آمادگی داریم این فرصت و ریل گذاری را با ایجاد تسهیلات قانونی در مجلس شواری اسلامی فراهم نمائیم تا به یاری انجمن‌ها و بنگاه‌های خیریه بشتابیم.

وی خاطر نشان کرد :

فضای کنونی مجلس شورای اسلامی آماده پذیرش و تصویب اینگونه قوانین است تا راهکارهای قانونی ایجاد شده، تداوم فعالیت های خیرخواهانه را تقویت نماید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با تقدیر از همه فعالین حوزه خدمات اجتماعی، اظهار امیدواری کرد با همکاری دولت و پیشتیبانی مجلس شورای اسلامی حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه را بیش از پیش شاهد باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید