اخبار

اولین جلسه نشست کتاب خوانی در کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ، اولین جلسه نشست کتاب خوانی در مرکز (جامع توانبخشی سالمندان )بخش روزانه سالمندان برگزار شد.

ابوالحسنی مسول فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی البرز گفت: باید اشاره کرد مطالعه ، یکی از بهترین روش های گذراندن دوره سالمندی است؛ دوره ای که برخی از سالمندان، خود را غیر مفید ارزیابی می کنند و به دنبال آن، به افسردگی و تنهایی …. دچار می شوند؛ یکی از گام هایی که می‌توان برای برقراری ارتباط موثر با سالمندان برداشت، کتابخوانی است. کتابخوانی می تواند اوقات تنهایی کسالت‌آور سالمند را لذت‌بخش و ذهن او را پویا نماید.

جمعدار روانشناس بخش روزانه سالمندی می گوید:داشتن برنامه‌ کتابخوانی برای سالمندان، به مرور می‌تواند سبب ایجاد فرهنگ تکریم سالمند، ایجاد صمیمیت در جمع و نیز سبب فرهنگ ‌سازی فعال کتاب خوانی به اشتراک گذاری اندیشه های مختلف شود؛  مطالعه برای سالمند می‌تواند بسیار مفید بوده ، به‌ویژه اگر در زمینه‌های داستانی باشد، زیرا فرد در دنیای داستان با شخصیت‌های داستانی همزاد پنداری می‌کند و این موضوع می‌تواند به سالمند در تثبیت خاطرات گذشته و تقویت حافظه و ارتقاء سلامت روان او کمک کند. خواندن کتاب به صورت جمعی در مکانهایی که سالمندان به صورت گروهی گرد هم می‌آیند می‌تواند به افزایش نشاط جمعی منجر شود.

در آخر به سالمندان برتر هدایای به رسم یادبود اهداء شد.

لازم به ذکر است نشست کتابخوانی با هماهنگی و جلسات مکرر واحد روابط عمومی با روانشناسان ومددکاران آسایشگاه و خانم موسوی مسول کتابخانه های محمد شهر انجام گرفت.و مقررگردید این نشست بطور مستمر ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید