اخبار

بیا تا جهان را به بد نسپریم       به کوشش همه دست نیکی بریم

مراسم بزرگداشت خداوندگار شعر حکیم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ امروز صبح 25 اردبیهشت ماه به مناسبت روز بزرگداشت خداوندگار شعر حکیم فردوسی بزرگ، کارگاه شاهنامه خوانی و بزرگداشت فردوسی همراه با نقالی و سخنرانی و شاهنامه خوانی با حضور صد نفر از سالمندان در مرکز جامع لاله برگزار شد.

فردوسی با سرودنِ شاهنامه، آیینه‌ای فراروی ایرانیان داشت و تبارنامه‌ی آنان را نگاشت تا هویتِ خویش را در آن متبلور بینند و گلِ اعتبار چینند.

امروز هم اگر اهلِ دلی، ارادتی آرد و گوش فراسپارد، جام معرفت او را خواهد نوشید و کلامش را از کنگره‌ی عرش خواهد نیوشید که:

بیا تا جهان را به بد نسپَریم                 به کوشش همه دستِ نیکی بریم

اجرای شاهنامه خوانی، نقالی سنتی و حماسی از اشعار فردوسی توسط دینا شیری زاده در مرکز روزانه سالمندان ساختمان لاله، شاهنامه خوانی زنده یکی از داستان های شاهنامه در مراسم توسط یکی از نقالان برجسته استان، سخنرانی پیرامون اندیشه و اشعار فردوسی ، تجلیل از هنرمندان، شاهنامه خوانی کودک خردسال، مسابقه مشاعره و … از جمله برنامه هایی بود که در این مراسم برگزار شد و مورد استقبال سالمندان قرار گرفت.

میلاد احمدی مدیر روابط عمومی آسایشگاه نیز در این مراسم با اشاره به غنای فرهنگ و ادب ایران اسلامی، از فردوسی به عنوان یکی از بزرگان شعر و ادب این سرزمین یاد کرد و پیرامون این شخصیت بزرگ ادبی و تاریخی کشورمان سخنانی ایراد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید