اخبار

مراسم اولین سالروز افتتاح مرکز روزانه اتیسم در کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ، امروز صبح پنج شنبه دهم آبان ماه مراسم اولین سالروز افتتاح مرکز روزانه اتیسم با حضور مدیران و مسولین در سالن آمفی تئاتر برگزار شد.

در این مرکزکه ظرفیت پذیرش 40 نفر کودک زیر 14 سال مبتلا به بیماری اتیسم را دارد ، برنامه های آموزشی وتوانبخشی به کودکان ازطریق کارتیمی با حضور کارشناسان و متخصصان  و با بکار گیری از آخرین روشها و متدهای گفتار درمانی ،کاردرمانی، آموزشهای خودباوری ، مهارتهای شخصی و اجتماعی به مبتلایان ارائه می شود .

خانم دکتر جوادی مدیر مرکز شبانه روزی کودکان نیلوفر گفت: مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه اتیسم در کهریزک استان البرز، آمادگی لازم برای ارائه خدمات  غربالگری ، آموزشهای  گفتاردرمانی ، رفتار درمانی و مراقبت از بیماران اتیسم به  خانواده ها و مراجعه کنندگان را دارد.

وی همچنین در مورد کودکان دارای طیف اتیسم توضیح دادند: کودکان مبتلا به بیماری اتیسم دارای خصوصیاتی هستند که مهمترین این ویژگیها و علائم بیماری نقص در ارتباط  و تعامل اجتماعی- علایق محدود در رفتارها یا فعالیتهای تکراری- مشهود بودن علایم اختلال ازحدود 18ماهگی- مادام العمربودن اختلال اتیسم – بهبودی نسبی در صورت غربالگری و تشخیص،آموزش و توانبخشی بهنگام است.

 

دیدگاهتان را بنویسید