اخبار

سرانجام وعده دیدار به سر رسید و خیرین و نیک اندیشان در روز عید سعید قربان به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا همچون همیشه یار و یاور سالمندان و معلولین ساکن در این خانه بزرگ باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ در نخستین ساعات بامداد و پس از اذان صبح با ذبح اولین رأس گوسفند قربانی، جشن بزرگ عید سعید قربان به‌طور رسمی در آسایشگاه خیریه کهریزک آغاز شد.

در این روز فرخنده که روز ملی کهریزک نام‌گذاری گردیده، خیرین و نیک اندیشان پرشماری آمدند تا با ذبح گوسفند و اهدا نذورات خود، همچون همیشه یار و یاور 1750 مددجوی سالمند، معلول و بیمار مبتلابه ام‌اس ساکن در این مجموعه خیریه باشند. مددجویانی که جز خداوند متعال و انسان‌های خداباور جامعه، پناهگاه و نان‌آورانی ندارند که بتوانند روزگار خود را با آرامش و آسایش پشت سر بگذارند.

در روزعید سعید قربان طواف نمادین خانه خدا توسط جمع کثیری از مددجویان یاد و خاطره زیارت‌خانه خدا را در ذهن‌های خیرین و حاضرین در این همایش دینی و معنوی زنده کرد. همچنین عرضه انواع محصولات هنری که با دستان پرتوان معلولین و سالمندان کهریزک تولید گردیده مورد استقبال چشمگیر همگان قرار گرفت. حضور هنرمندان افتخاری که با اجرای برنامه‌های شاد گرمابخش این مراسم بودند از دیگر برنامه‌های تدارک دیده‌شده در این روز ملی کهریزک بود. برپایی غرفه‌های متعددی چون گروه همیاران جوان ورزش و سرگرمی دانشگاه جامع علمی کاربردی کهریزک برای جذب دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی گروه بانوان نیکوکار،  معرفی و مشاوره بیماری اتیسم از آسایشگاه کهریزک استان البرز، کنترل فشارخون و قند خون رایگان توسط کلینیک جواد الائمه و غرفه های متنوع فروش به نفع اسایشگاه خیریه کهریزک رونق دوچندانی به جشن بزرگ عید سعید قربان آسایشگاه خیریه کهریزک داد.

محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تشکر از حضور چشمگیر خیرین همیشه همراه در کمک به ادامه زندگی مددجویان ساکن در این مرکز خیریه گفت:

خدای متعال را شاکریم که قدم‌های انسان‌های دین‌باور و دگر خواه را به سمت کهریزک رهنمون می‌نمایند تا نان‌آور 1750 مددجوی نیازمند حمایت باشند.

صوفی نژاد تصریح کرد: از حسن اعتماد همه خیرین و نیکوکاران ارجمند سپاس گذاریم و به آنان قول می‌دهیم که مانند همیشه امنانت داران خوبی برای نذورات و کمک‌های بی‌دریغ آنان باشیم.

صوفی نژاد افزود: پس از پایان مراسم و ذبح آخرین رأس گوسفند قربانی، مقدار موردنیاز مصرف آسایشگاه در سردخانه‌ها ذخیره و مازاد گوشت قربانی مطابق سنت زیبای همه‌ساله به مراکز خیریه مشابه در 31 استان ارسال می‌شود.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در پایان یادآور شد:

خیرین و نیکوکاران گرامی می‌دانند که نیازهای زندگی 1750 مددجوی ساکن در این مرکز پرشمار است؛ بنابراین از همه انسان‌های فرهیخته و توانمند دعوت می‌کنیم تا در طول سال به کمک ما بیایند تا بتوانیم همچون 47 سال گذشته خادمین خوبی برای نیازمندترین افراد جامعه باشیم.

مراسم عید سعید قربان در آسایشگاه خیریه کهریزک قدمتی دیرینه دارد. این مراسم در سال 1358 با ذبح 60 رأس گوسفند قربانی توسط خیرین شکل گرفت و پس‌ازآن و به‌مرورزمان بر رونق آن افزوده شد. همه‌ساله و در روز عید سعید قربان خیرین زیادی مسیر کهریزک را جت ادای دین خود انتخاب می‌کنند تا در امرارمعاش مددجویان کم‌توان و ناتوان این مرکز خیریه سهیم شوند. ادا کمک‌های نقدی و غیر نقدی خرید از غرفه‌های محصولات تولیدشده به دست معلولین و سالمندان و حضور در بخش‌های مختلف بستری جت دلجویی از بیماران از دیگر برنامه‌های حضور خیرین همیشه همراه در روز فرخنده و مبارک عید قربان در آسایشگاه خیریه کهریزک است.

دیدگاهتان را بنویسید