اخبار

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران ، شور وشوق زندگی و حرکت به سوی آینده ای روشن را ثمره حضور سالمندان و معلولین در آسایشگاه خیریه کهریزک دانست .

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران ، کهریزک را مسیر مهرورزی های خویش قرار دادند.

این جوانان مشتاق و علاقمند خدمت به همنوعان ، با حضور در بخشهای مختلف بستری و نیز کارگاههای هنری ، از نزدیک با محیط زندگی و امکانات موجود خانواده بزرگ کهریزک آشنا شدند.

مهدی عباسی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران در حاشیه این دیدار گرم و صمیمی به خبرنگار کهریزک گفت :

شاید در وحله اول که نام آسایشگاه به میان می آید، مفاهیم آزاردهنده ای بر ذهن متبادر شود. مفاهیمی چون پیری و از کار افتادگی افراد ، معلولیت های ناهنجار ، بی وفائی فرزندان و بی کس و کاری بیماران ، حال آنکه در بدو ورود به کهریزک شاهد اتفاقاتی هستیم که واژه خوشایند را باید بر آن نهاد .

وی افزود :

دریچه دیگری به دنیایی جدید برای افراد شامل حال اینجا را شاهد بودیم که در آن امید ، شوق زندگی و حرکت در میان آنان موج می زند.

عباسی تصریح کرد :

آن سالمندانی که برای منازل ما هواکش در سایز های مختلف مونتاژ می کنند، آن هنرمندان معلولی که لباس مدارس را می دوزند و در بخشهای گوناگون هنر می آفرینند، به ما می گویند که هستیم و در حال زندگی در دنیای خود سیر می کنیم . حتی مطلع شدیم که بسیاری از این افراد برای آینده خویش نیز برنامه ریزی هایی خاص دارند که این نشان از دنیای زیبای آنان دارد.

وی برپایی بنیان کهریزک بر بال استوار خیرین را بزرگترین نعمت خداوند بر این مرکز دانست و گفت :

بی شک اثری که این بزرگواران و گرامیان از خود بر جای می گذارند و فداکاری هایی که در این مسیر دارند ، از نظر پروردگار خدایی که شاهد اعمال یکایک ماست ، دور نخواهد ماند .

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با جمعی دیگر از این جوانان دانشجو راهی کهریزک شوند تا آنان نیز از نزدیک دنیای زیبای افراد خاص جامعه را شاهد باشند

دیدگاهتان را بنویسید