اخبار

برقراری سیستم آبیاری تحت فشار (( بارانی )) که مزایای عدیده ای در رسیدگی به 18 هکتار فضای سبز مجموعه دارد، نیازمند مساعدت و مشارکت خیرین در امر زیر ساخت و توسعه است .

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با اتمام کار فضای سبز محوطه ساختمان اداری جدید، سیستم آبیاری بارانی این بخش نیز فعال شد.

مهندس سید هادی بلادی مسئول فضای سبز آسایشگاه ، بر پایی سیستم آبیاری بارانی را از ملزومات قطعی و مورد نیاز این حوزه می داند که می بایست هر چه سریعتر در انجام این مهم اقدام صورت پذیرد.

وی درباره مزایای این سیستم گفت:

استفاده کمتر از آب مصرفی ، کنترل دقیق تر در نحوه آبیاری ، جلوگیری از هدر رفت غذای خاک ، امکان هوشمند کردن سیستم و نیز آبیاری در طول شب و ….انواع مزایایی است که این سیستم در آبیاری فضای سبز بزرگ آسایشگاه کهریزک ایجاد خواهد کرد .

مهندس بلادی درباره وضعیت فعلی آبیاری نیز گفت :

در حال حاضر حدود 50 % از کل فضای سبز محوطه به صورت تحت فشار است که امید می رود با مساعدت خیرین و همراهان همیشگی مجموعه ، این مهم بصورت کامل اجرا گردد تا شاهد بر طرف شدن انواع محدودیتهای فعلی در آبیاری باشیم .

بلادی با اشاره به سایر اقدامات موجود در حوزه فضای سبز نیز گفت :

علاوه بر برنامه ریزی های روزانه در رسیدگی به فضای سبز وسیع مجموعه ، بزودی محوطه جدید فضای سبز جنب ارغوانها نیز زیبایی های خود را در کنار ساختمان جدید اداری نشان خواهد داد.زیبا سازی باغچه ها ، گل کاری ، چمن کاری و درختکاری انواع اقدامات باغبانی است که در این بخش به پایان رسیده است .

مسئول فضای سبز آسایشگاه در پایان تصریح کرد :

تولید گل و گیاهان آپارتمانی نیز به سرانجام رسیده که بعداز توزیع تعداد مورد نیاز بخشها ، بقیه آن از طریق بخش گلخانه به فروش خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید