اخبار

سومین جلسه شورای اداری کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک البرز در سال 97 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛، صبح روز پنج شنبه سومین و آخرین جلسه شورای اداری کارکنان کهریزک در سال جاری با حضور معاونین، مدیران، مسئولین و سرپرستان با هدف ارائه عملکرد 9 ماهه سال 97  با بررسی گزارش نسبت درآمد به هزینه و همچنین مدیریت هزینه و افزایش درآمد با راهکارهای مناسب و بهینه در سالن اجتماعات آسایشگاه برگزار شد.

در این نشست ابتدا کلیپ تهیه شده توسط واحد روابط عمومی پخش شد و دکتر وجدانی مدیر آسایشگاه کهریزک استان البرز ضمن خوش آمدگویی به حاضران، مدیران، مسئولین و سرپرستان جدید را معرفی کردند.

سپس مقدمی معاون مالی اداری آسایشگاه با ارائه پاور پوینت عملکرد 9 ماهه سال 97  آماری مستند در قالب نمودارهای تحلیلی از تمام مراکز گزارش دادند. وی همچنین آمار پذیرش، فوت و ترخیص مددجویان کهریزک را گزارش و ارائه کرد. مقدمی همچنان گزارش وضعیت پذیرش مددجویان مراکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی را با مستند آمار و ارقام شرح دادند.

دکتر افشین وجدانی مدیر آسایشگاه کهریزک البرز افزود: افزایش هزینه های مددجویان و عدم دریافت درآمد کافی با توجه به خیریه بودن این موسسه مدیریتی صحیح و اصولی درحوزه های مختلف را می طلبد تا درمحاسبه سرمایه و هزینه اصطکاک حوزه های،کل آسایشگاه با کسری بودجه مواجه نشویم این هزینه ها که شامل هزینه های دارو  و درمان، پوشینه، لوازم و ابزار مصرفی، حقوق پرسنل، اضافه کار و هزینه های از پیش تعیین نشده ویژه مددجویان می باشد درتمامی مراکز نگهداری مددجویان و سالمندان درساختمانهای نیلوفر،یاس،لاله، گلها مشخص شد و به بررسی دلایل تفاوت هزینه در بخشهای مختلف پرداخته شد.

دکتر وجدانی درخصوص اهمیت برپایی مراسم های ملی و مذهبی که بهانه ای برای شادکردن مددجویان می باشد توجه به رعایت عرف و عقاید دینی و مذهبی در جامعه را امری بدیهی و ضروری دانست. و درخصوص رفتارسازمانی و مدیریتی افراد با توجه به اصول و عرف های تعیین شده در پوشش و رفتار مدیران نکاتی را یادآور شدند؛ و از همه مدیران خواستند که اختلاف نظردرحوزه کاری خویش را با سایر کارکنان و مدیران مطرح کنند و از تجارب یکدیگر به دور از نفسانیات استفاده کنند تا شاهد عملکرد مناسب تری در آسایشگاه و موسسه باشیم.

او همچنین در مورد راهکارهای مدیریت صحیح در مصرف و هزینه ها اشاره کردند: بهترین راهکار جهت تحقق این امر، توجه به حدیث «الناس علی دین ملوکهم» یعنی مردم از رفتار و عمل مدیران و مسئولان تبعیت می‌کنند، است. تعادل و اعتدال را بزرگترین رمز هستی دانست و بر رعایت این اصل بسیار تاکید کردند.

وی در بین جلسه متن زیبای زیگمو فروید را جهت آرامش خاطر حاضران با لحن زیبای ادبی اینگونه بیان کرد:

وقتی می شود دقایق عمرت را با آدم های خوب بگذرانی،

چرا باید لحظه هایت را صرف آدم هایی کنی که با دلهای کوچک شان مدام درگیر حسادت ها و کینه ورزی های بچه گانه اند …

یا مدام برای نبودنت …

 برای خط زدنت تلاش می کنند …

 نه ! همیشه جنگیدن خوب نیست !…

من همیشه جنگیده ام تا چیزی را عوض کنم …

در ادامه نشست معاونین ضمن تشکر و قدردانی از همکاری مراکز، پیشنهادها و راهکارهای مناسب به منظور پیشرفت مجموعه هدف را ذکر کردند.

دکتر وجدانی پس از پرسش و پاسخ مسئولین در پایان جلسه ضمن آرزوی موفقیت وتوفیق روز افزون برای تک تک مدیران، معاونین و سرپرستان با خواندن شعر زیبای آتشی در نیستان این جلسه را به پایان رساند.

یک شب آتش در نیستانی فتاد                  سوخت چون عشقی که بر جانی فتاد

شعله چون مشغول کار خویش شد              هر نی ای شمع مزار خویش شد….

 

دیدگاهتان را بنویسید