اخبار

یادآوری دوران کودکی هر یک از ما، خاطره اسباب بازی هایمان را زنده می کند. اسباب بازی هایی که شادی را به ما هدیه می دادندو  همدم کودکی مان بودند. شاید باور این مسأله سخت باشد در حالیکه فرزندان ما با انبوهی از اسباب بازی مشغول بازی هستند ، چه بسیارند کودکانی که هیچ تصوری از اسباب بازی ندارند.

همزمان با فرا رسیدن  نوروز که دلمان مهربان تر می شود و لبخندهایمان ارزان تر ؛ موسسه خیریه کهریزک با مشارکت انجمن حمایت از کودکان کار و موسسه فرهنگی هنری کودک پارسی، کمپینی را تحت عنوان ” سهم تو از کودکی من” برگزار کرد. این کمپین با هدف حمایت  و توجه به کودکان کار، آشنایی بیشتر عموم مردم با کودکان اتیسم و نیازهای این کودکان ، همچنین یاری رساندن به کودکان بی بضاعت روز پنجشنبه 10 اسفند ماه برگزار شد.

از اولین ساعات شروع مراسم ، سالن آمفی تئاتر دبستان شهید زیوری شاهد استقبال بی نظیر عموم مردم بود . بچه ها در حالیکه دست در دست والدین شان داشتند،  اسباب بازی و وسایل کمک آموزشی خود را برای شادکردن کودکان نیازمند اهدا می کردند.

از حاشیه های این برنامه، برگزاری مسابقه نقاشی بود که بسیاری از پدرها و مادرها  همگام با فرزندانشان نقاشی می کردند و با کم کردن مرز بین شان ، فرصتی برای نمایش کودک درون خود ایجاد می کردند.

از زیباترین و بیاد ماندنی ترین لحظات این کمپین، اجرای سرود کودکان معلول و اوتیسم آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز بود که تا دقایقی حضار، به افتخارشان ایستادند و  کودکان را تشویق کردند.

اجرای برنامه های هنری  و موزیکال توسط هنرمندان و مجریان توانمند  کودک ، نقاشی روی صورت ، عکاسی ویژه کودکان با لباس های محلی از جمله رویدادهای این مراسم بود.

همچنین در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت ها و اداره جات، اداره آموزش و پرورش منطقه 2  تهران و سرکار خانم پهلوانی مدیر دبستان شهید زیوری  همکاری مثال زدنی رابا در اختیار قرار دادن این محل مهرورزی  و شرکت های الیت، کوپا، همینه ، پنتر  نیز  هر یک  سهم به سزایی در شادی آفرینی و پذیرایی از مهمانان داشتند.

موسسه خیریه کهریزک همگام با انجمن حمایت از کودکان کار و موسسه فرهنگی هنری کودک پارسی،  امیدوار است توانسته باشد با اجرای کمپین ” سهم تو از کودکی من” سهمی در بخشیدن دنیای شاد به کودکان  نیازمند داشته باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید