اخبار

برنامه­ریزی برای رفاه حال سالمندانی که در شهرستان لاهیجان تحت پوشش مراکز نگهداری و توانبخشی هستند، از دلایل عمده حضور میهمانان شمالی آسایشگاه خیریه کهریزک در این مجموعه بود .

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ میهمانان سرای نیکی ها- کهریزک از دیار سرسبز شمال و از شهر لاهیجان به این خانه بزرگ آمدند تا ضمن دیدار از بخشهای 24 گانه بستری، از نحوه سرویس دهی به مددجویان تحت پوشش آشنا شوند.

برنامه ریزی مناسب برای رفاه حال سالمندانی که در شهرستان لاهیجان تحت پوشش مراکز دولتی و خیریه روزگار می­گذرانند، همچنین الگو برداری از خدمات ارزنده و رایج در آسایشگاه خیریه کهریزک، از دیگر دلایل حضور میهمانان شمالی کهریزک بود .

آقایان اسماعیل میر غضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان، نیک فر نماینده لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از اعضاء شورای تامین و شورای سالمندان آن شهر، از جمله میهمانان کهریزک بودند که پس از دیدار از بخشهای مختلف مجموعه، در نشستی صمیمی با مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک به تبادل نظر پرداختند .

در بخشی از این دیدار، اسماعیل میر غضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان با تمجید از مدیران و کارکنان کهریزک گفت :

هر آنکس که دست اندرکار امور خدمات سالمندی باشد، به آسانی تفاوت مراکز نگهداری را با چنین مرکز وسیعی که زندگی سالمندان را هدف گذاری نموده ، درک خواهد کرد .

میرغضنفری افزود:

تفکر زیبا و معناداری در نگهداری از سالمندان در کهریزک نهفته است ، تفکری که می گوید آنان نیز مانند همه اقشار جامعه حق زندگی دارند، حتی اگر به مرحله پیری رسیده و در سرای سالمندان اقامت داشته باشند .

فرماندار شهرستان لاهیجان، کهریزک را بهترین مقصد الگو برداری و برنامه ریزی همراهی­های مدیران این مجموعه خیریه با هیات اعزامی قدردانی کرد.

در ابتدای این دیدار ، محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، حضور میهمانان شمالی را باعث خرسندی خود و همکاران دانست و گفت :

درب های بزرگ کهریزک به روی کسانی که نیات خیرخواهانه در خدمات نگهداری و توانبخشی به معلولین و سالمندان را دارند، همواره باز است .

صوفی نژاد تصریح کرد :

در طول سال ، میهمانان خارجی کشور که مشتاق دیدار خدمات توانبخشی و زندگی سالمندان، معلولین و بیماران ام اس در ایران هستند. مسیر کهریزک را با هدایت مسئولین سازمان بهزیستی و وزارت امور خارجه انتخاب می کنند تا شادابی و زندگی بخشی به این خانواده بزرگ را از نزدیک نظاره گر باشند.

صوفی نژاد با توصیه به همکاران شمالی خود در برنامه ریزی منسجم برای آینده بهتر سالمندان آن دیار نیز گفت :

هر کدام از عزیزان سالمندی که امروز ما در خدمت به آنان در تلاشیم ، پیشینه­ای مختص خود دارند، بسیاری از آنان روزگاری محور و نان آور خانواده خود بوده­اند و امروز ما وظیفه داریم طوری برای آنان ارائه خدمت نمائیم که کمترین خللی از دور بودن از خانواده برای آنان بوجود نیاید.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک، نیات پاک زنده یاد دکتر حکیم زاده و یاران همراه او را مسبب امروز و فردای آبادانی کهریزک دانست و اطمینان خاطر داد کسانی که در مسیر خدمتگذاری موسس این مرکز خیریه در حرکت هستند، هرگز از حمایتهای خود از خانواده بزرگ کهریزک دست نخواهند کشید .

گفتنی است در پایان دیدار هیات شمالی از آسایشگاه خیریه کهریزک اسماعیل میرغضنفری فرماندار لاهیجان به دیدار تنی چند از بازماندگان زلزله سال 69 کشور که هم اکنون در کهریزک زندگی می کنند ، رفت و جویای احوال این عزیزان آسیب دیده از زلزله مهیب شمال کشور شد .

همچنین شایان ذکر است فرماندار کنونی لاهیجان در زمان وقوع زلزله ، از عوامل امدادی حاضر بوده و توانسته است در کمک رسانی به یکی از مددجویان این مجموعه خیریه –حمیرا هدایتی- خدمات حمایتی و مراقبتی نماید که تجدید این دیدار احساسات و عواطف خاص آن دوران سخت را برای ایشان زنده کرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید