اخبار

جوانان مهربان شهرمان در قالب “تورمهربانی” به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا دل های سالمندان و معلولان را شادتر از همیشه کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با فراخوان فعال اجتماعی دکتر سید احمد معین شیرازی ملقب به (picassomo ) و با همراهی مدیریت کافه رومنس در دعوت از علاقمندان به دیدار از آسایشگاه خیریه کهریزک بصورت ماهیانه، در اولین دور از شکل گیری این تور،  تعداد 30 نفر از جوانان تحصیل کرده، پرشور و فعال در شبکه های مجازی، مسیر کهریزک را در پیش گرفتند  تا یک روز شاد و پرخاطره را در کنار سالمندان و معلولان این مرکز تجربه کنند.

این عزیزان مثبت اندیش در ابتدای بازدید، با ادای احترام بر مزار دکتر حکیم زاده موسس آسایشگاه  و خانم بهادرزاده موسس گروه نیکوکاری کهریزک ، نیت الهی این نیک اندیشان را ستودند و در ادامه از بخش های توانبخشی و کارگاه های آموزشی، بخش های بستری سالمندان زن و مرد دیدار کردند و با اجرای موسیقی و خلق لحظات خوش، حال و هوای جمعی از ساکنین کهریزک را برای ساعاتی شادتر از همیشه کردند.

در این دیدار نیمروزی،  اعضاء تورمهربانی با اهدا شیر، شیرینی و میوه از مددجویان با خوشرویی هر چه تمامتر پذیرایی کردند.

دکتر سیداحمد معین شیرازی (picassomo ) در پاسخ به انگیزه راه اندازی تورمهربانی گفت:

اعتقاد دارم کمک کردن به دیگران شایستگی می خواهد و حتی مستاصل ترین افراد هم می توانند به دیگری کمک کنند. کمک به همنوع هیچ حد و مرزی ندارد. کهریزک قطعه ای جا مانده از دنیای ماست و من مدتهاست برای دیدن از سالمندانی که در حال حاضر جزو دوستان صمیمی ام شده ، به کهریزک می آیم. به نظرمن کهریزک جای عجیبی است که خاکش ، دامن گیرتان می کند .همانطور که  بارها در شبکه  مجازی اینستا  هم گفته ام آسایشگاه خیریه کهریزک قدرتی دارد که جاذبه عشق  در آنجا از هزار نیوتن هم بالاتر است. در نهایت من و دوستانم با این کار خواستیم به نوعی  به احساس درونی مان پاسخی داده باشیم.

همچنین در پایان این برنامه خانم بقایی سرپرست گروه نیکوکاری همیاران فرهنگی به اعضا تورمهربانی گفت:

اینجا قطعه‌ای از بهشت است. جنوبی ترین نقطه تهران و کمی بعد از بهشت زهرا جایی است که فرشته‌ها در آنجا زندگی می‌کنند. فرشته‌هایی که سال‌هاست چشمانشان به دنبال نگاه آشنایی است که شاید این روزها برایشان غریبه شده‌اند. هر بخشی از آن با نام یک گل هویت گرفته است و فرشته هایی که با دیدنت عاشقانه برایت دست تکان می‌دهند و فقط توجه تو را طلب می‌کنند. به این خانه باید با وضو پا گذاشت و مقابل انسان‌هایی که با کینه و دشمنی غریبه هستند سرتعظیم فرود آورد.

آسایشگاه خیریه کهریزک جایی است که فرشته‌هایی از جنس انسان سال‌هاست در کنار هم زندگی می‌کنند. کهریزک خانه ای است که روی دستان با محبت نیکوکاران بنا شده است.  پدران و مادران مو سفید و سالمند در کنار انسان‌های معلولی که به خاطر از دست دادن یا ازکار افتادن عضوی از بدن سال‌هاست که ویلچرنشین شده‌اند ، روزگار را سپری می‌کنند. در کهریزک چشمان بسیاری از مددجویان هر روز در انتظار مردان و زنان نیکوکاری است که عاشقانه و تنها برای خدمت به آنجا می‌آیند. زنان و مردانی که سال‌هاست داوطلبانه برای حمام و انجام کارهای شخصی  به اینجا می‌آیند و ساعتی بعد با بدرقه چشمان پر از مهر سالمندان و معلولان به خانه‌هایشان بازمی‌گردند. اینجا مکانی است که کسی دست خالی باز نمی‌گردد و دعای همه این مددجوها برآورده می‌شود. آنها چیزی جز محبت نمی‌خواهند و ما می‌توانیم فقط با یک لبخند یا کشیدن دست نوازش بر سرشان به آنها محبت کنیم.

روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک با احترام به مدیریت کافه رومنس و دکتر سیداحمد معین شیرازی در شکل دادن تور مهربانی که اولین دوره آن با حضور جوانان مشتاق و علاقمند شکل گرفت، را در ترویج فرهنگ مهرورزی و یاری رساندن به سالمندان می ستاید  .

 

دیدگاهتان را بنویسید