اخبار

دکتر محمد کمالی در نشست مشترک با هیأت مدیره موسسه خیریه کهریزک ، این مجموعه را الگویی بزرگ برای تبدیل نگرش ارایه خدمات در مراکز دولتی به بینش هیأت امنایی خواند تا در این رهگذر، افکار و اراده های خیرین به یاری محرومان بیشتری جلب شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ دکتر محمدکمالی رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران ضمن دیدار از سالمندان و مددجویان کهریزک ، در نشستی مشترک با هیئت مدیره موسسه خیریه کهریزک  حرکت و رشد فزاینده جامعه به سوی سالمندی را یاد آور و بر اجرای تمهیدات منظم و منسجم برای رویارویی با این پدیده اجتماعی تأکید کرد.

در ابتدای این دیدار ، دکتر حسن احمدی مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با نگاهی به مقوله آموزش و اهمیت آن در زندگی بخشی به مددجویان تحت پوشش این موسسه ، برنامه های مدون و درحال اجرای آموزشی کارکنان را تشریح کرد.

دکتر احمدی خاطر نشان کرد :

سالمندان و معلولین کهریزک نیز از مقوله آموزش های گوناگون بدور نمانده اند ، به شکلی که سرای فرهنگی کهریزک متولی انواع برنامه های آموزشی و تحصیلی برای جمع زیادی از علاقمندان به حوزه فرهنگی است.

مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک اظهار امیدواری کرد با تعاملات سازنده بین دانشگاه و این موسسه ، خدمتگزاری به سالمندان و محرومین جامعه در مراکز نگهداری و نیز در ابعاد مراقبت های روزانه و در منازل، شتاب بیشتری یابد.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه کهریزک پیشتاز خدمات نوین توانبخشی به سالمندان در کشور است، افزود:

رشد فزاینده سالمندی به ما می گوید که با آموزش نیروهای مجرب ، به یاری سالمندانی بشتابیم که به دور از مراکز نگهداری در خانه های خود به تنهایی روزگار را سپری می‌ کنند .

الگوهای مراقبتی همچون مراقبت در منزل و مراقبت های روزانه از سالمندان که هم اکنون کهریزک درحال انجام آن است، از دیگر گزینه های موثر در زندگی سالمندانی است که نیازهای مراقبتی آنان حتی در سخت ترین شرایط جسمانی را مرتفع می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ، الگوهای رفتاری کارکنان این مجموعه در ساماندهی زندگی سالمندان را مورد تحسین قرار داد و گفت :

مهم است آن دسته از کارکنانی که بصورت مستقیم و در جمع بزرگی از سالمندان ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی دارند ، دلسوز تر از دیگر عوامل خدمتگزار باشند تا کمترین آسیبی سالمندان را تهدید نکند.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران ، مسیر سفرای خارجی و میهمانان وطنمان به سوی کهریزک را مناسب ترین راه برای دیدار و آشنایی با خدمات عام المنفعه در کشور دانست که بسیاری از نیازها و علائق بازدید کنندگان را به خود معطوف می کند .

دیدگاهتان را بنویسید