اخبار

 

حل جدول کلمات متقاطع با همکاری سالمندان به مناسبت هفته تکریم سالمندی  در کهریزک البرز برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ امروز صبح برنامه ذهن خلاق و حل جدول خانواده کهریزک با حضور سالمندان مرکز شبانه روزی لاله به مناسبت هفته تکریم سالمندی برگزار شد.

چیزی که موتور ذهن خلاق به حساب می آید انگیزه است. داشتن انگیزه می تواند باعث شود که فرد در هر شرایطی بدنبال بهتر شدن و ارایه ی بهترین ها باشد و همین قدرت باعث می شود که محرک خلاقیت او نیز همیشه فعال باشد و او را به سمت ایده های متفاوت و ذهن خلاق سوق دهد.

حل کردن جدول کلمات متقاطع یک حس رضایت در انسان شکل می دهد و این حس رضایت مفیدتر از آن چیزی است که ممکن است در ابتدا به نظر برسد.

مولود موسوی روانشناس مرکز شبانه روزی آقایان لاله در این خصوص اظهار کردند: این احساس موجب تولید دوپامین توسط مغز می شود، که یک انتقال دهنده عصبی مسئول احساس رضایت و خوشی است. دوپامین اغلب در زمان فعالیت برای تحقق یک هدف ترشح می شود و در زمان تکمیل هدف ترشح آن به نقطه اوج خود می رسد. این یکی از روش های طبیعی برای شاد نگه داشتن و ایجاد انگیزه در انسان در طول زندگی است.

وی در ادامه افزود: همچنین دنبال کردن سرگرمی ها و وظایف شناختی چالش برانگیز, فعالیت های ذهنی مانند حل جدول کلمات یا اعداد می تواند در سال های اولیه و میانی زندگی در پیشگیری از روند کاهش توانایی ذهنی در سالمندی جلوگیری کند و نقش مهمی در بهبود عملکرد حافظه و از اختلالات شناختی دارد

دیدگاهتان را بنویسید