اخبار

 دانشگاه جامع علمی کاربردی شعبه آسایشگاه خیریه کهریزک به عنوان منتخب مراکز آموزشی در استان تهران ، مورد دیدار هیأت علمی از دانشگاه بادن وورتمبرگ آلمان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ پروفسور ویلدینگ که به همراه دکتر اکرمی ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران شرق به کهریزک آمده بود و روابط اجتماعی و صمیمی حاکم میان کادر درمانی و مددجویان کهریزک را متمایزترین برداشت خود از این مجموعه خیریه دانست.

وی که به دعوت مسئولین دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور برای انعقاد تفاهم نامه  همکاری از دانشگاه بادن وورتمبرگ آلمان به ایران آمده است ، در مدت حضور چند ساعته خود در آسایشگاه خیریه کهریزک از مراکز آموزشی این مجموعه از جمله واحد فرهنگی ، مدرسه مددجویان ، توانبخشی و دانشگاه دیدار کرد.

پروفسور ویلدینگ همچنین در نشست مشترک با دکتر اکرمی رئیس دانشگاه علمی – کاربردی استان تهران شرق ، مدیران و مسئولین دانشگاه شعبه کهریزک گفت :

اتفاق خوشایندی است که امروز به کهریزک آمدیم تا شاهد فعالیت مرکزی باشیم که در کنار خانه سالمندان و معلولین ، کارعلمی و عملی را همزمان انجام می دهد.

مسئول روابط عمومی و بین الملل دانشگاه بادن وورتمبرگ تصریح کرد:

شاهد تفاوت ها و شباهت هایی با خدمات کهریزک و مراکز نگهداری در آلمان هستم اما دوست دارم اگر قرار است 20 سال دیگر در یک خانه سالمندان زندگی کنم ، آن جا کهریزک باشد.

در بخشی از این نشست ، دکتر اکرمی رئیس دانشگاه علمی – کاربردی استان تهران – شرق ، مرکز آموزشی شعبه کهریزک را منحصر به فرد در کشور دانست.

وی با تأکید بر حمایتهای همه جانبه از این مرکز نیز گفت :

آماده هستیم تا زمینه تدریس کلیه رشته های مرتبط با امور آسایشگاه کهریزک را برقرار و پیشتیبانی های لازم را در دستور کار قرار دهیم.

در ابتدای این دیدار ، دکتر حسن احمدی رئیس دانشگاه علمی – کاربردی شعبه آسایشگاه خیریه کهریزک ، این مرکز را براساس خدمات مراقبتی سالمندان و معلولین به عنوان الگویی در کشور توصیف کرد که توانسته است مراقبین را در سطوح و رده های مختلف با مقوله آموزش علمی و عملی آشنا نماید.

مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک آموزش پرسنل ، آموزش HSE  و زمینه پژوهش های علمی را از دیگر فعالیت های این مرکز دانست که در سطحی وسیع در حال پیگیری و انجام است.

دانشگاه علمی – کاربردی شعبه کهریزک با بهره گیری از توانمندی های اساتید مجرب در دومین سال از فعالیت خود توانسته است پذیرای بیش از 100 دانشجو از کارکنان آسایشگاه و سایر مراکز توانبخشی در رشته مراقبت سالمندی باشد. این دانشگاه همچنین در زمانبندی های مختلف ، آموزش پودمانی کارکنان شاغل در بخشهای 24 گانه بستری را در دستور کار دارد تا با افزایش دانش آنان ، ارتقاء سطح سلامت سالمندان و معلولین تحت پوشش کهریزک را تضمین نماید.

دیدگاهتان را بنویسید