اخبار

دکتر سید مصطفی ابطحی، حمایت از قهرمانان پاراالمپیکی را گامی مثبت در پیشبرد اهداف عالی ورزش در معلولین دانست که می تواند انگیزه سایر ورزشکاران معلول در رسیدن به مدارج بالای قهرمانی را دو چندان کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ دکتر سید مصطفی ابطحی، مشاور وزیر ورزش و جوانان در رأس هیئتی از مدیران آن سازمان و پیشکسوتان ورزش کشور، ساعاتی را میهمان ورزشکاران معلول ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک شد.

وی و هیئت همراه همچنین با حضور در بخش های مختلف بستری، از نزدیک با نحوه خدمت رسانی به خانواده بزرگ کهریزک آشنا شد.

دکتر ابطحی در سخنان خود با قدردانی از برنامه ریزی هیئت مدیره و مدیران آسایشگاه در توسعه فضای موجود و نگهداری از جمع کثیری از سالمندان و معلولین گفت :

بی تردید اقدامات موثر انجام یافته در کهریزک، الگویی بی نظیر برای دولتمردان است که می توان با تأسی از آن، امور بسیاری را به سرانجام رساند.

ابطحی تصریح کرد :

می بایست چنین اقدامات شایسته ای را به دست مردم و بخش خصوصی سپرد و تنها با حمایت از آنان شاهد نتایج ملموس و موثرتری در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده بود.

مدیر عامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور یاد آور شد:

حمایت از ورزشکاران معلول و به ویژه آن عزیزانی که موفقیت هایی در عرصه بین المللی داشته اند، علاوه بر کسب عناوین افتخار آفرین برای کشور، موجب تشویق و ترغیب سایر معلولین برای رشد در ورزش مورد علاقه اشان خواهد شد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان، توسعه ورزش همگانی در معلولین و سالمندان را بخش دیگری از برنامه های آن سازمان دانست که می تواند هدیه سالم زیستن را به آسانی تقدیم این عزیزان نماید که بخش قابل توجهی از جامعه کنونی را تشکیل می دهند.

پرداختن به مقوله ورزش، از دیرباز در برنامه کاری مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک قرار داشته، این مجموعه خیریه با دارا بودن ورزشگاهی مجهز در انواع رشته های ورزشی مرتبط با توان معلولین فعالیت می کند . معرفی چندین و چند ورزشکار قهرمان در سطح کشور به تیم های ملی چون بسکتبال با ویلچر ، تنیس روی میز و دو و میدانی از جمله دستاوردهایی است که مسئولین ورزشی آسایشگاه توانسته اند در توسعه ورزش قهرمانی همگام با مسئولین وزارت ورزش و جوانان، در حرکت باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید