اخبار

وی با بیان اینکه هیأت 12 نفری ستاد توان افزایی شورای اسلامی شهر تهران رسالت تعامل و حمایت از NGO های مردم نهاد را عهده دار است ، حمایت از کهریزک را از برنامه های پیش روی این ستاد اجرایی اعلام کرد .

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ تنی چند از اعضاء شورای اسلامی شهر تهران با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک ، با توانمندی های مختلف معلولین و سالمندان ساکن در این مجموعه خیریه آشنا شدند .

خانم شهر بانو امانی و آقایان حسن خلیل آبادی و حجت نظری و از جمله اعضاء شورای اسلامی شهر تهران بودند که در دیدار از خانه و خانواده بزرگ کهریزک ، فعالیت های چشمگیر این مرکز را باعث مباهات دانستند.

فعالین عرصه شورای شهر تهران سپس در نشستی مشترک با دکتر حسن احمدی مدیر عامل موسسه و محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خویش پیرامون همکاری در بهبود روند اداره کهریزک پرداختند.

دکتر حجت نظری رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمانهای مردم نهاد شورای شهر تهران با تبریک به مسئولین کهریزک در فراهم نمودن رفاهی در خور سالمندان و معلولین جامعه گفت :

امروز بر آنیم تا با همه توان در حمایت از این سازمان بر جسته ، آستین همت را بالا زده و در حوزه های مختلف بر توان و فعالیت های جمعی توانخواهان این مرکز بیافزائیم.

نظری تصریح کرد :

در حوزه هایی چون کار آفرینی ، ارتباط موثر با NGOهای مختلف مردم نهاد و ایجاد بازارچه های خیریه به نفع سالمندان و معلولین ، ستاد توان افزایی شورای شهر تهران می تواند موجبات این همکاری های موثر را فراهم نماید.

دکتر نظری با نگاهی به حوزه گردشگری نیز گفت :

اطمینان خاطر داریم تورهای گردشگری بویژه جوانان پر عاطفه شهرمان با حضور در جمع پدران و مادران سالخورده ، می توانند روح امید به زندگی و ایجاد فضایی شاد و نشاط آور را در این جمع بزرگ دو چندان نمایند.

شهر بانو امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران ، کهریزک را سازمانی بین المللی دانست که بخوبی توانسته است ارتباط جامعه و سازمان خیریه را در فراهم نمودن بسترهای مناسب تأمین هزینه های زندگی و رفاه جمعی ایجاد نماید.

امانی با اشاره به پتانسیل های موجود در شورای اسلامی شهر تهران در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه گفت :

به عنوان رسالت شهروندی و اعتمادی که مردم تهران به همه ما به عنوان نمایندگان شورای شهر داشته اند ، وظیفه خود می دانیم تا پیگیر مطالبات به حق مسئولین کهریزک در رفع موانع متعدد اجرایی باشیم. استفاده از پتانسیل کمیته های راهبردی شورا و طرح آن در صحن علمی شورا ، می تواند راهگشای بسیاری از خواسته های مرکز خیریه کهریزک باشد.

در ابتدای این دیدار ، دکتر حسن احمدی مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با شرحی جامع از فعالیت های متنوع این موسسه ، اظهار داشت:

آنچه مسلم است این موسسه به عنوان امانتی الهی و در مقطعی محدود به ماسپرده شده ، امید داریم در این مدت کوتاه زندگی ، امانتداران خوبی برای مردم نوعدوست کشورمان باشیم.

دکتر احمدی با اشاره به برخی شاخصهای فعال در کهریزک استان تهران و البرز نیز گفت :

در حال حاضر مجتمع گل یاس محل سرویس دهی به بیش از 120مددجوی مبتلابه ام اس ، تنها مرکزی در کشور است که در سخت ترین شرایط جسمانی ، پذیرای این عزیزان ناتوان جامعه است .در مرکز البرز کودکان عقب مانده ذهنی با شرایط بستری شبانه روزی و آموزش روزانه ، پناهگاه مهمی به نام کهریزک دارند که همه اینها از محل اعتماد مردمی و عزمی است که مسئولین کهریزک در خدمت به افراد نیازمند جامعه دارند.

صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک هم در بخشی از این نشست ، شاخص پذیرش در کهریزک را فقر و بی کسی معلولین و سالمندان دانست و گفت : با اندک متوسط دریافتی از مددجویانی که حقوق بگیر جامعه هستند ، عمده منابع در آمدی ما متکی به حمایتهای همه جانبه مردمی است ، ضمن آنکه برخی سازمانهای دولتی همچون تأمین اجتماعی ، سازمان بهزیستی و کمیته امداد در این مسیر دشوار ، همراه این مجموعه خیریه 1750 نفری هستند.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تأکید بر نیاز به کمک دولتمردان در اداره این مرکز تصریح کرد :

سازمان کهریزک توانسته است وظیفه سنگین حمایت و نگهداری از جمع کثیری از آسیب دیدگان جامعه را عهده دار باشد و در این راستا بار بزرگی را از دوش دولت بر دارد ، بنابر این دولت نیز باید پر توان تر از همیشه در حمایت از معضلات متعدد اجرایی به کهریزک کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید