اخبار

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نگرشی متفاوت در زندگی بخشی به جمعیت سالمندی کشور دارد و معتقد است روش صحیح توانبخشی در سالمندان، اثرات شگرفی در زندگی آنان و در گذار از دوران دشوار سالمندی دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ دکتر افسانه دادارخواه عضو هیات علمی طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ارتش بهمراه 4تن از رزیدنت­های طب فیزیکی برجسته آن دانشگاه، به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا نظاره گر توانبخشی سالمندان در واحد فیزیوتراپی مجموعه باشند .

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش همچنینن با حضور در جمع بیماران مبتلاء به ام اس، بر اهمیت انواع درمان فیزیوتراپی در زندگی روزانه این عزیزان بیمار تاکیدی دوباره داشتند.

دکتر افسانه دادارخواه در زمان حضور بر بالین یکی از سالمندان در سالن فیزیوتراپی مجموعه گفت :

استفاده از ملزومات کاردرمانی و توانبخشی، امروزه بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد دارای معلولیت به ویژه آن دسته از سالمندانی شده است که به دوران نیاز مراقبتی رسیده اند .

وی خاطر نشان کرد:

باور داریم که می شود با یک سازماندهی منسجم همچون کهریزک، روح امید به زندگی در سالمندان و معلولین دارای انواع مشکلات جسمی– حرکتی را دوباره دمید، چرا که این دوران ممکن است در زندگی هر یک از اعضاء جامعه به نوعی پیش آید، بنابراین برنامه ریزی و اجرای انواع توانبخشی در این روزهای سخت زندگی نباید از دستور کار مجریان اهل فن خارج گردد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش با تحسین عملکرد مسئولین توانبخشی در برنامه ریزی های مختلف برای تحقق زندگی سالم در جامعه هدف، خواستار رسیدگی هرچه بیشتر به وضعیت سالمندانی شد که جمعیت قابل ملاحظه ایی از افراد جامعه کنونی کشور را تشکیل می دهند .

 

دیدگاهتان را بنویسید