اخبار

دومین همایش توانبخشی بیماران MS در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز
دومین همایش توانبخشی بیماران ام اس در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز؛ صبح روز سه شنبه هشتم خرداد ماه دومین همایش توانبخشی بیماران ام اس با حضور دکتر اسدالله حیدری مدیر کل بهزیستی استان البرز ، شیوا اکبری سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی استان البرز و تعدادی از متخصصین این حوزه در سالن آمفی تئاتر مرکز اقاقیا برگزارشد.
همه ساله روز جهانی ام اس با برگزاری سمینارها، کنفرانس ها و کنگره های علمی همه محققین با ارائه مطالب علمی وآموزشی گامی مثبت درجهت شناخت و درمان این بیماری برمی دارند و بدین منظور هشتم خرداد ماه دومین همایش توانبخشی در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز تشکیل شد.
درابتدای جلسه دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ضمن خیر مقدم از حضور همه مهمانان، خیرین و متخصصان حوزه بیماری ام اس، دراین همایش از خدمات رسانی این موسسه به سه هزار و صدو چهل نفر مددجوی تحت پوشش خبر داد و افزود این همایش با هدف شناخت، درمان و پیشگیری در خصوص بیماران ام اس و به منظور آشنایی افراد با این بیماری برگزارشده تا خانواده ها در برخورد با ام اس آسیب کمتری شاهد باشند .
وی همچنین در ادامه هدف از برگزاری این همایش را تقویت روحی و روانی این بیماران عنوان کرد و گفت: 48 بیمار مبتلا به MS به این همایش دعوت شده اند. ایجاد همبستگی و تعامل کادر درمانی متخصص Ms با آسایشگاه به نفع بیماران از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
دکتر وجدانی در ادامه افزود: شیوع این بیماری در زنان بیشتر از مردان است اما درخانم ها این بیماری خوش خیم تر گزارش شده است و درحال حاضر هشتاد و پنج هزار نفر درایران مبتلا به ام اس هستند و دراستان البرز حدود سه هزار و صد نفر دچار این بیماری هستند که شیوع آن بین سنین 20 تا 40 سال می باشد . دکتر وجدانی در پایان ابراز امیدواری کرد که با پیشرفت و قابلیت های اخیر و داروهای جدید شاهد درمان قطعی درسالهای آینده دردنیا باشیم .
دومین سخنران این همایش خانم دکتر جهانگرد مدیر مرکز جامع توانبخشی معلولان آسایشگاه ضمن ارائه پاورپوینت تخصصی و ارائه راهکارهای متناسب با بیماری MS به علائم آن اشاره کردند و به صورت تخصصی و شفاف توضیح دادند.
وی علائم بیماری MS را تاری دید، ضعف اندام ها، عدم تعادل و سرگیجه دانست و افزود: بعد از تشخیص بیماری توسط متخصص، درمان بیمار باید سریعا آغاز شود.
دکتر جهانگرد در پایان گفت امید است با اقداماتی که برای درمان این نوع بیماری انجام می شود بزودی شاهد بهبودی این بیماران باشیم.
سخنران دیگر این همایش دکتر سینا یثربی متخصص طب فیزیکی بود. که با توضیحات جامع و کامل خود عنوان نمود: اِم‌اِس» (MS) یا تصلب بافت چندگانه، یک بیماری التهابی و از بیماری‌های شایع سیستم عصبی مرکزی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بیند. این آسیب دیدگی می‌تواند با ایجاد اختلال در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند، باعث به وجود آمدن علایم و نشانه‌های جسمی شود.

علت بروز بیماری ام اس ناشناخته است و علایم اولیه آن شامل اختلالات عصبی، کاهش دید، خستگی و دردهای جسمی، گرفتگی ماهیچه‌ها و اختلال در تکلم می‌باشد.
پخش مصاحبه با بیماران Ms موفق، اجرای موسیقی زنده، اکران نمایش مستند علمی، تشریح بیماری Ms در کنار سخنرانی های علمی دکتر وجدانی،خانم دکتر جهانگرد، دکتر سینا یثربی متخصص طب فیزیکی در خصوص راهکارهای کنترل بیماری Ms از جمله برنامه های این همایش بود.
اجرای شعر خوانی با حضور استاد علیرضاکشاورز از دیگر بخش های این همایش بود.
در این همایش دو ساعته، حاضران در پایان میثاق نامه ویژه دومین همایش توانبخشی MS را که با نماد ام اس طراحی شده بود امضاء کردند.

دیدگاهتان را بنویسید