اخبار

با یادی از زنده یاد دکتر حکیم زاده و شادروان اشرف قندهاری (بهادرزاده ) ، نشست عمومی کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک در سالن اجتماعات مهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ دومین دوره نشست عمومی کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک در سال جاری با هدف ایجاد وفاق و همدلی بیشتر و نیز استماع سخنان مدیران مجموعه در سالن مهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست ، یدالله رضایی معاون اجرایی آسایشگاه با ذکر خاطراتی چند از زنده یاد دکتر حکیم زاده – موسس کهریزک و شادروان اشرف قندهاری (بهادرزاده ) – رئیس فقید هیأت مدیره موسسه خیریه کهریزک که در کتاب راهیان ره عشق ثبت گردیده ، گفت :

در آغازین روزهای  فعالیت کهریزک به عنوان مرکز نگهداری افراد محروم جامعه ، اولین مکالمه تلفنی آن دو بزرگوار منشا حرکت نوینی در شکل گیری کهریزک شد. چرا که زنده یاد دکتر حکیم زاده حضور بانیان خیر و تمامی کسانی که قصد خدمت به محرومین جامعه را دارند، در محل زندگی آنان را می خواست و اعتقاد داشت این خود عاملی می شود که نه تنها افراد با درد دردمندان بیشتر آشنا شوند ، بلکه دعوت از دوستان و توانمندان دیگر را نیز در برنامه زندگی خود قرار دهند.

در ادامه این نشست ، محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، اعیاد قربان و غدیر را بهانه ای زیبا برای همدلی و صمیمیت بیشتر میان کارکنان دانست و گفت :

در فضایی که صمیمیت و همدلی حاکم است ، کمتر عارضه ای بوجود می آید که بتواند اختلال خاصی در عملکرد آن سازمان ایجاد نماید . بنا بر این باید بگویم تا با دامن زدن به همدلی بیشتر ، توان خدمت و خدمتگزاری همگانی را افزایش دهیم.

شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و عدم تحقق در آمد های مورد انتظار بویژه در چند ماه گذشته ، مشکلات زیادی را ایجاد کرد که امید داریم این روند دیگر تکرار نشود.

صوفی نژاد افزود :

انتظار داریم در وضعیت کنونی اقتصادی ، خانواده های مددجویان نیز مشارکتی فعال تر در تأمین هزینه های جاری داشته باشند. آن دسته از عزیزانی که بستگانی ندارند که تکلیفشان مشخص است اما آن گروه از سالمندان و معلولینی که دارای خانواده هستند باید کمک حال محل زندگی عضوی از خانواده خود باشند تا چرخ کهریزک دچار اختلال حرکتی نشود.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از امکانات موجود هم گفت :

قطعاً هیچ یک از شما همکاران دوست ندارید با استفاده ناصحیح از امکانات ، موجب زحمت و خسارت برای سازمان شوید . همچنین دقت کافی دارید که توجه بیش از پیش به بهداشت عمومی می تواند فضای زندگی مددجویان و محیط کاری خود شما را بیمه نماید.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک پویایی ، پیشرفت های چشمگیر سالیان دور و نزدیک و الگو بودن کهریزک در کشور را مرهون تلاشهای مجدانه همه کارکنان دانست و بر استمرار این پویایی تأکید کرد .

گفتنی است گروه هنرمندان افتخاری با هنر نمایی امیر اورکی – خواننده محبوب کشورمان – با اجرای برنامه های شاد ، دقایقی را میهمان نشست عمومی کارکنان این مجموعه خیریه بودند. همچنین در پایان این نشست مقرر گردید با هماهنگی معاونت های مختلف ، جمعی از کارکنان برای سفر زیارتی به مشهد مقدس اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید