اخبار

در فضایی روحانی و معنوی و به همت یاران با وفای این خانه بزرگ ، مادران سالخورده ساکن در بخشهای  نارون گردهم  آمدند تا یاد کودک 3 ساله امام حسین (ع) را گرامی بدارند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ در روایات تاریخی آمده است که حضرت رقیه (س) کودک 3 ساله امام حسین (ع) پس از واقعه کربلا ، بسیار بهانه پدر را می گرفت و هیچ کس یارای آرام کردن او را  نداشت . در همین روایت نقل گردیده که یزیدیان برای آنکه به او بقبولانند که دیگر پدری وجود ندارد ، سر بریده شهید کربلا امام حسین (ع) را در تشتی نهاده ، نزد این کودک خردسال آوردند و اینگونه شد که آن کودک با دیدن سر بی جان پدر آرام گرفت ، آرامشی که از آن به عنوان آرامشی ابدی یاد می کنند…

در سالروز در گذشت حضرت رقیه (س) کودک 3 ساله امام حسین (ع) و به همت جمعی از بانوان نیکوکار و همراهان همیشگی مجموعه ، ویژه برنامه مذهبی در رثای آن نازنین فرزند اهل بیت (ع) برگزار شد تا یاد و نام خاندان پاک امام سوم شعیان جهان باردیگر در نزد مادران سالخورده ساکن در بخشهای نارون مجموعه زنده و پاینده گردد.

در این همایش معنوی ، تنی چنداز مداحان اهل بیت (ع) در وصف فضائل و مصیبت هایی که بر آن خاندان پاک گذشته است ، مرثیه سرایی نموده ، ادعیه و مناجات ویژه این روز عزیز را زمزمه کردند.

در پایان این مراسم ، سفره احسانی که به مناسبت همین روز توسط بانوان نیکوکار تهیه و تدارک دیده شده بود ،گسترانیده شد تا مادران سالخورده این مجموعه ، میهمان سفره احسان حضرت رقیه (س) باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید