اخبار

نشست خبری معاون مشارکتهای مردمی موسسه خیریه کهریزک  روز چهارشنبه  یکم  آذر ماه با موضوع راه اندازی دفتر نمایندگی کهریزک(شعبه ورامین) در سالن کنفرانس شهید رجایی فرمانداری ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ روز چهارشنبه یکم آذر ماه، نادر مرادی معاون مشارکت های مردمی موسسه خیریه کهریزک در جمع خبرنگاران شهرستان ورامین حاضر شد و ضمن اعلام خبر راه اندازی دفتر نمایندگی کهریزک در ورامین، به سوالات خبرنگاران در این خصوص پاسخ داد. مرادی در ابتدا به توضیح در خصوص تاریخچه ی این موسسه ی بزرگ پرداخت و اظهار کرد: خیریه کهریزک موسسه ای مردمی، غیردولتی و غیر انتفاعی است که در سال 1351 توسط دکتر محمدرضا حکیم‌زاده تاسیس شد. آسایشگاه در ابتدا فقط دو اتاق داشت، ولی امروزه با دو شعبه در استان‌های تهران و البرز خدماتی جامع و کامل به ۳ هزار نفر سالمند و معلول ارائه می نماید. کهریزک جزو برندهای جهانی و پیشرو در امور خیریه و از خوشنام‌ترین مراکزخیریه در جهان است که با توجه به وضعیت جمعیتی و انسانی ایران که رو به پیری و سالمندی می‌رود از اهمیت زیادی برخوردار است.

مرادی ضمن فعال دانستن دفاتر جلب مشارکت‌های مردمی برای موسسه خیریه‌کهریزک درسطح‌تهران و برخی شهرستان‌ها، مهمترین منبع درآمد موسسه را کمک‌های مردمی دانست و افزود: 86 درصد درآمد موسسه از محل کمک‌های مردمی است و بیش از ۷۰ درصد اجناس غیر‌نقدی مورد استفاده نیز از کمک‌های مردمی تامین
می گردد.

وی  هدف از ایجاد دفتر نمایندگی کهریزک در شهرستان ورامین را جذب مشارکت‌های مردمی و آگاه‌سازی مردم درباره سالمندی عنوان نمود و گفت: 15 درصد افراد آسایشگاه کهریزک از جنوب شرق استان تهران هستند و این نشان دهنده ی نیاز شهرستان ورامین به آسایشگاه سالمندان و معلولان است.

معاون مشارکتهای مردمی کهریزک با برشمردن شرایط کنونی جامعه مانند تک ‌فرزندی نسل‌امروز که موجب می‌شود تعداد سالمندان در آینده بیشتر شود، گفت: در حال حاضر تعداد سالمندان ایران 8 میلیون نفر است که پیش بینی می شود تا ۲۵ سال آینده این تعداد سه برابر شود و به همین جهت ساخت آسایشگاه ها باید در اولویت کشور باشد. وی همچنین با اشاره به نیازهای سالمندان در ایران افزود: توجه به نیاز روحی و عاطفی سالمندان جزو اولین نیازهاست که باید با کرامت و احترام با آنها در منزل یا در آسایشگاه برخورد شود.

نادرمرادی در پایان، ضمن تشکر از اصحاب رسانه و حضور ایشان در نشست خبری، از آمادگی موسسه  ی خیریه ی کهریزک جهت کمک رسانی و جذب سالمندان زلزله زده ی استان کرمانشاه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید