تصویر برداری

بخش تصویر برداری

رادیولوژی دیجیتال

سونوگرافی

ماموگرافی دیجیتال

تراکم استخوان سه بعدی

پانورکس دیجیتال

سی تی اسکن

 

رادیولوژی دیجیتال

در بخش تصویر برداری درمانگاه جوادالائمه کلیه گرافیها(عکس) رادیولوژی اندام به صورت دیجیتال(DR)می باشد که دارای کیفیت تصویرعالی با دقت ورزولوشن بالا می باشد. چاپ گرافیها بر روی فیلم بوده و امکان تحویل بر روی CD و بصورت تلگرام هم موجود می باشد.ساعت کار قسمت رادیولوژی به صورت شبانه روزی بوده وعکس هایی که نیاز به گزارش رادیولوژیست می باشد پس از ،24 ساعت آماده خواهد شد.

سونوگرافی

سونوگرافی‌های عادی و تخصصی ترانس واژینال ، جنین و بارداری و بررسی ناهنجاری‌های جنین،  NT.NB، و نیز سونوگرافی‌های داپلر عروق با دستگاه Vinno 80  توسط متخصصین این امر صورت می پذیرد.

برنامه کاری بخش سونوگرافی هر روز عصر از ساعت 3 الی 6 عصر بوده و سونوگرافی در این ساعت توسط آقای دکتر نوابی انجام میشود. ضمنا سونوگرافی خاص بانوان از پزشکان خانم با تعیین وقت قبلی انجام می پذیرد.

ماموگرافی

بهترین راه تشخیص زودهنگام سرطان سینه در خانم ها می باشد . با تست های دوره ای زیر نظر پزشک متخصص امکان ابتلا به این بیماری را می توان پیشگیری نمود.

در این مرکز  ماموگرافی  به صورت فول دیجیتال بوده و گرافیها(عکسها) با کیفیت بسیار مطلوب و با چاپ لیزری بر روی فیلم می باشد. در دستگاه جدید Innovality  Amult  به منظور کاهش درد کمپرس به صورت اتومات انجام شده و حداقل مقدار ممکن اشعه را در بین دستگاه های ماموگرافی دارا میباشد.ماموگرافی به صورت روزانه با اخذ نوبت قبلی انجام می گیرد.

سنجش تراکم استخوان

دستگاه سنجش تراکم استخوان برند DMS فرانسه  پیشرفته ترین مدل سنجش موجود در کشور داری امکانات منحصر بفرد شامل

  • سیستم پیشرفته بافت های سست و توانایی شبیه سازی سه بعدی آن
  • نشانگر بسیار پیشرفته با وضوح بسیار بالا
  • بهینه سازی و شبیه سازی تصاویرامکان ارائه تصویر سه بعدی بسیار دقیق با کمترین میزان خطا جهت تسهیل درتشخیص پزشکی
  • در این مرکز سنجش تراکم استخوان از کلیه اعضاء قابل سنجش (ستون فقرات کمر و لگن،مچ دست،و کل بدن و نیز بازسازی سه بعدی استخوان هیپ) قابل انجام است.

این واحد همه روزه با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری و تلفنی امکان پذیر است.

پانورکس دیجیتال(عکس کل دندان ها)

در این مرکز گرافی پانورکس به صورت فول دیجیتال بوده و کلیه گرافیها علاوه بر چاپ بر روی فیلم قابل ارائه بر روی CD نیز می باشد. ساعت کار واحد پانورکس از ساعت 7:30 الی 21:30 میباشد.

سی تی اسکن

با لطف خداوند متعال به منظور تکمیل تجهیزات تشخیصی مجتمع موافقت اصولی نصب دستگاه سی تی اسکن اخذ گردیده و ضمن آماده سازی فضای فیزیکی واحد سی تی اسکن ثبت سفارش خرید دستگاه به همت خیرین انجام شده و در آینده نزدیک در سال 1396 این واحد نیز به بهره برداری خواهد رسید.