اخبار

دیدار با عزیزان مبتلا به ام اس و هنرمندان معلول شاغل در کارگاههای هنری، از اهداف حضور تنی چند از داوطلبان جمعیت هلال احمر در آسایشگاه خیریه کهریزک بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ هنرمندان معلول شاغل در کارگاههای هنری، میهمانان ویژه ای از سوی جمعیت هلال احمر کشور عزیزمان ایران داشتند.

این نوعدوستان جامعه که به سازمان امداد و نجات منطقه 18 تهران وابستگی دارند، دیدار با خانواده مبتلایان به ام اس را نیز در برنامه حضور خود در کهریزک داشتند تا از نزدیک با وضعیت زندگی این عزیزان رنجور و بیمار آشنا شوند.

فاطمه سلامی مشاور امور زنان از سازمان امداد و نجات در گفتگو با خبرنگار کهریزک، از میهمان نوازی مسئولین و کادر اجرایی این مجموعه قدردانی کرد.

سلامی با نگاهی متفاوت به کارگاههای هنری اظهار داشت:

باید از نزدیک دید و لمس کرد آنچه در این کارگاههای پرنشاط می گذرد. اینکه چگونه افرادی با ضعف و ناتوانی بدنبال خلق اثری باشند ویا جمعی دیگر مشارکت در تولید بنمایند، حدیث زنده ایست که میشود عمیقا در کهریزک درک کرد و از محل همین مشاهدات پذیرفت که زندگی زیباست آنهم برای همه.

سلامی با اشاره به دیدارشان از بخش تخصصی بیماران ام اس نیز گفت:

آرامش و آسایش دو مقوله اصلی در بیمارانی است که در اوج توانمندی به ناگاه اسیر تختخواب و نیازمند پرستاری شده اند و یک اندیشه والا که موجبات این رفاه را فراهم نماید.

خدارا شکر که این موجبات در سطحی شایسته فراهم گردیده تا آلام روحی و جسمی این عزیزان به حداقل های خود نزدیک و نزدیک تر شود.

این کارشناس جمعیت هلال احمر کشورمان، نوعدوستی را بخش جدایی ناپذیر جامعه ایرانی دانست که از محل آن، نیاز بسیاری از نیازمندان جامعه مرتفع و زمینه رشد و بالندگی استعداد های افراد کم توان جامعه فراهم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید