اخبار

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ، هدف گذاری و آموزش برای جامعه  مخاطب در سطوح مختلف را رسالت آن سازمان نامید تا همه از داشتن محیط زیستی سالم   بهره ­مند باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با حضور مهندس محمد صائبی در آسایشگاه خیریه کهریزک به جهت هدف گذاری مقوله آموزش حفظ و نگهداری محیط زیست ، این امر مهم در راستای برنامه های زیست محیطی اجرا شده قبلی در دستور کار مسئولین مجموعه قرار می گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران بر این باور است که مدیریت صحیح پسماند بویژه از مبدأ ، نقشی تأثیر گذار در استفاده از پسماند قابل تبدیل به محصولات جدید خواهد داشت.

وی دلیل حضور خود در مجموعه را این گونه عنوان کرد:

نظم و برنامه ریزی که هم اکنون در تفکیک انواع زباله های تولیدی در این مرکز وجود دارد ، همچنین توجه ویژه بهداشت فردی ایجاد شده در محیط هایی که افراد زیادی بصورت دسته جمعی کار یا زندگی می کنند ، نیاز به پرداختن بیش از پیش آموزش های صحیح و تکمیلی را دو چندان می کند.

مهندس صائبی تصریح کرد:

کلیه کسانی که بصورت هدفمند در برنامه های آموزشی ما شرکت می کنند ، می بایست سفیران حفظ و نگهداری محیط زیست باشند تا بهره های فراوان این رسالت اجتماعی عاید همگان گردد.

وی با نگاهی به استفاده مجدد از مواد  دور ریز نیز گفت :

در حال حاضر افراد بسیاری هستند که با خلاقیت های شخصی و یا تحت آموزش ، توانسته اند از مواد دور ریز غیر قابل استفاده ، صنایع دستی و دیگر ملزوماتی را بسازند که هم قابل استفاده بوده و نیز به عنوان محصولات نو آوری شده و خلاقانه مورد تحسین واقع گردد.

مهندس صائبی اظهار امیدواری کرد این آموزشها و حضور کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند در کهریزک ، حرکتی جدید در تأکید بر محیط زیستی  عاری از هرگونه آلودگی بوده ، استفاده مجدد از دور ریزها به عنوان صنایع دستی زیبا و قابل ارائه به عموم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید