اخبار

گروه حامیان سالمندان تنها از حس خوب زندگی و رقابتی شیوا در یاری رسانی به سالمندانی می گوید که در مراکز نگهداری ، روزگار می گذرانند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ جوانان مهربان شهر با عنوان گروه حامیان سالمندان تنها ، به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا ساعاتی شاد را تقدیم ساکنین این خانه بزرگ نمایند.

اجرای برنامه های شاد و موزیکال ، تقدیم هدایای مختلف به سالمندان و کمک های نقدی به صندوق آسایشگاه از جمله امور زیبایی بود که این جوانان مهربان شهر در برنامه یک روز زندگی در کنار سالمندان را تجربه کردند.

هستی مرادی سرپرست گروه حامیان سالمندان تنها، در گفتگو با خبرنگار کهریزک با بیان اینکه از جمله افتخارات زندگی خود و دوستانش بودن در کنار سالمندان است ، گفت :

در طول 2 سالی که از تشکیل گروه ، می گذرد، همواره سعی بر آن داشتیم که هم به وظیفه انسانی و معنوی خود عمل کنیم و هم نیز فرهنگ دیدار با سالمندان را به جامعه بیش از پیش یادآور شویم.

بانو مرادی تصریح کرد :

در ابتدای هرماه و با حضور در یکی از خانه های سالمندان در کنار این عزیزان می نشینیم ، به درد دلهای آنان گوش می کنیم ، اگر لایق باشیم هدایایی را تقدیمشان می کنیم و در نهایت دوستان هنرمند ، دقایقی را به شاد کردن و شاد زیستن آنان کمک می کنند.

وی با تشریح وضعیت و فرهنگ موجود در جامعه کنونی نیز گفت :

هیچ یک از ما به این مسئله فکر نمی کنیم که چرا افرادی بزرگان خانه خود را به خانه سالمندان سپرده اند، بلکه در این اندیشه ایم که چگونه می توان آنان را هرچند ساعاتی محدود شاد کرد. البته همین اقدامات قطعا تاثیرات فرهنگی خاص خود را خواهد گذاشت . مطلع هستیم دوستان دیگری هم در رقابتی شیوا به یاری سالمندانی که هم اکنون در خانه سالمندان روزگار می گذرانند همچون گروه ما می آیند.

خدای مهربان ما گواه است که در طول ساعاتی که در کنار سالمندان هستیم ، چه حس و حال وصف ناشدنی داریم . در ابتدا قرار بود آنان را شاد کنیم اما مرور زمان به ما آموخت که از شادی دیگران ، خود نیز می توان به مراتب شادتر از آنی زیست که لیاقتش را دارید.

سرپرست گروه حامیان تنها با آرزوی اینکه هیچ سالمندی در جامعه گوشه گیر خانه سالمندان نباشد، اقدامات خیر خواهانه همه توانمندان را گره گشایی مشکلات مراکز نگهداری و ایجاد رفاهی مناسب برای همه نیازمندان کنونی این مرز و بوم دانست .

دیدگاهتان را بنویسید