اخبار

با حضور جمعی از ورزشکاران برتر، مدیران و مسئولین کهریزک و تنی چند از مسئولین ورزشی شهرستان ری، جشنواره فرهنگی – ورزشی معلولین و سالمندان کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک: جشنواره فرهنگی– ورزشی پر نشاط معلولین و سالمندان کهریزک در محل سالن ورزشی پوریای ولی برگزار شد.

برگزاری مسابقات شاد و مهیج شامل فوتبال دستی، دارت، بولینگ و پرتاپ توپ به سبد ویژه سالمندان از جمله مسابقاتی بود که در این همایش ورزشی به اجراء درآمد.

در این همایش ورزشی، مسئولین از حوزه ورزش در کنار مدیران و کارکنان آسایشگاه کهریزک حضور داشتند تا شاهد شادی و نشاط ورزشکاران باشند. آقایان شیرزاد نماینده صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان ، صادقی رئیس تربیت بدنی کهریزک و خانم اشرفی نماینده تربیت بدنی شهرداری منطقه 20 از جمله مدعوین حاضر در جشنواره فرهنگی – ورزشی کهریزک بودند که در ویژه مراسم تجلیل از قهرمانان کهریزکی اعزامی به مسابقات پاراآسیائی جاکارتا حضور داشتند.

دکتر حمیده پور فهیم، معاون توانبخشی آسایشگاه با تقدیر از همت بلند قهرمانان کهریزکی اعزامی ، خطاب به آنان گفت : علاوه بر آنکه نام ایران عزیز را سربلندتر از همیشه در جهان معرفی کردید ، نام و آوازه خانه خودتان – کهریزک را نیز بار دیگر در محافل ورزشی بر سر زبانها بردید

پور فهیم با تشریح اهداف فعالیت‌های ورزشی نیز گفت:

نگاه اول به ورزش همان ورزش همگانی است که شور و نشاط و از آن مهمتر سلامتی را برای عزیزان، در کهریزک به ارمغان می آورد. پس از آن و با توجه به استعدادهای درخشانی که در این مرکز وجود دارد، به ورزش قهرمانی نیز می‌اندیشیم و آمادگی کامل داریم تا با حمایت از ورزشکاران مستعد، همچون گذشته آنان را راهی مسابقات مهم بین‌المللی نمائیم.

وی خطاب به معلولین که برخی از ایشان با تنی سالم روزگار می‌گذراندند و امروز به هر دلیل ممکن دچار معلولیت شده اند، یاد آور شد:

گرچه باور و پذیرش معلولیت برای هر شخصی که دچار این عارضه جبران ناپذیر شده سخت است، اما باید بدانید ورزش و شرکت در مناسبت‌های ورزشی، می تواند شما را به مسیر زندگی عادی و روزمره بازگرداند.

معاون توانبخشی آسایشگاه خیریه کهریزک ، شادی و نشاط را حق همه معلولین و سالمندان، بویژه عزیزان کهریزکی دانست و بر برنامه ریزی های مختلف ورزشی در جهت پرورش و افزایش توانمندی های این عزیزان تأکید کرد.

در پایان این مراسم، آقایان وحید سعادت پور و حسین خرسند اعضاء تیم ملی بسکتبال با ویلچر و خانم الهام چزانی عضو تیم ملی تنیس روی میز کشورمان که در مسابقات پارا آسیائی جاکارتا حضوری چشمگیر داشتند ، هدایای خود را از دست مدیران کهریزک و مدعوین حاضر در این مراسم دریافت کردند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید