اخبار

دکتر محسن علیجانی : با تدوین نظام جامع سلامت ، نهادهای اجتماعی را به گونه ای شکل می دهیم که هر فردی از بدو تولد تا پایان عمر ، تحت پوشش بیمه قرار گرفته ، در سخترین روزهای زندگی هر گز دغدغه معاش و درمان نداشته باشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، مشارکت خیرین در موضوع سالمندان و نگهداری از آنان را  فرهنگی غنی و برخاست از جامعه اسلامی دانست که می دانند باید به افراد کم توان فرصت زندگی توأم با رفاه و آسایش داده شود.

وی که در جمع مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک و نمایندگانی از ارگانها و نهادهای دولتی سخن می گفت ، تصریح کرد :

نمی شود کشور داری کرد اما توجهی به سالمندان و رفاه آنان نداشت . نباید معلولین که قادر به اداره امور خویش نیستند از نظرها مخفی بمانند یا دچار نوعی کم توجهی شوند. لذا تدوین نظام جامعه سلامت ، امری ضروری و بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

دکتر علیجانی افزود :

دولت می تواند با ارائه لایحه یا نمایندگان با پیشنهاد طرح ، تدوین نظام جامعه سلامت را در مجلس شورای اسلامی به سرانجام رسانند تا با این اقدام انسانی و شرعی ، علاوه بر ایجاد امنیت اجتماعی قویتر در بخش سالمندان و معلولین ، شکافهای طبقاتی نیز کاهش یافته ، دیگر شاهد بحرانهای اجتماعی نباشیم .

وی یاد آور شد :

نظام جامع سلامت به ما می گوید هر فردی از بدوتولد تا پایان عمر زیر چتر حمایتی بیمه فراگیر قرار دارد و در سخت ترین شرایط زندگی ، هرگز نباید دغدغه بر طرف کردن نیازهای خود را داشته باشد .

دکتر علیجانی به موضع مجلس شورای اسلامی در قبال سالمندان نیز اشاره و گفت :

مجلس تلاش دارد مستمری بگیران از حقوق کافی برای اداره امور خود بر خوردار باشند. همچنین کسانی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره ) هستند ، در مسیری قرار گیرند که بتوان اذعان نمود به رفاه و آسایش آنان اهمیت داده می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به خیرین حاضر در جمع سالمندان و معلولین کهریزک تأکید کرد :

باید دست در دست هم و پر توان تر از همیشه در رفع نیاز نیازمندان جامعه قدم بر داریم ، رفاه اجتماعی را با جدیت پیگیری نمائیم و به تعهدات اخلاقی خود به اجتماع و پیرامون خود پایبند باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید